Uwaga, tylko dla dorosłych

Konrad Sinica
W powiecie niżańskim pojawią się nowe szkoły.
W powiecie niżańskim pojawią się nowe szkoły. Fot. Krzysztof Łokaj
Od nowego roku szkolnego w powiecie niżańskim rozpoczną działalność dwa nowe licea dla dorosłych.

Rada powiatu niżańskiego dała możliwość utworzenia takich szkół w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz w Zespole Szkół imienia generała Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem.

Szansa na powrót do szkoły

- Uważam, że jest to bardzo dobra decyzja rady powiatu, ponieważ stwarza możliwość kształcenia się w szkole średniej absolwentom szkół zawodowych, gimnazjalnych i podstawowych, którzy z różnych przyczyn losowych przerwali naukę - mówi starosta niżański Gabriel Waliłko. - Biorąc pod uwagę dane o bezrobociu z Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, liceum dla dorosłych daje szansę na uzupełnienie wykształcenia i wypełnia niszę w ofercie edukacyjnej szkolnictwa ponadgimnazjalnego powiatu niżańskiego.

Lekcje za darmo

Nauka w liceum dla dorosłych będzie bezpłatna. Wszyscy chętni absolwenci szkół zawodowych, gimnazjalnych i podstawowych pod kierunkiem doświadczonej kadry pedagogicznej będą mogli w nim przygotować się do egzaminu maturalnego.

- Żyjemy w zmieniającej się rzeczywistości - dodaje Marcin Pilarski, dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. - Zdobywanie wykształcenia, doskonalenie posiadanych umiejętności i kwalifikacji poprzez udział w różnych formach kształcenia staje się dla człowieka XXI wieku naturalne i konieczne na obecnym, bardzo trudnym w naszym regionie rynku pracy. Dlatego liceum dla dorosłych dla wielu osób może być pierwszym krokiem do zmian w życiu.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie