W cukrowni zginął 55-letni mieszkaniec Ropczyc. Jak doszło...

  W cukrowni zginął 55-letni mieszkaniec Ropczyc. Jak doszło do tragedii?

  Sławomir Oskarbski

  Nowiny

  Nowiny

  Do tragicznego wypadku doszło na terenie cukrowni Ropczyce.

  Do tragicznego wypadku doszło na terenie cukrowni Ropczyce. ©Sławomir Oskarbski

  Ofiara wypadku to 55-letni mieszkaniec Ropczyc. Był brygadzistą w cukrowni. Na razie okoliczności jego śmierci są niewyjaśnione i budzą wiele pytań.
  Do tragicznego wypadku doszło na terenie cukrowni Ropczyce.

  Do tragicznego wypadku doszło na terenie cukrowni Ropczyce. ©Sławomir Oskarbski

  Jak udało się do tej pory ustalić, mężczyzna powinien opuścić zakład w Ropczycach wczoraj około godziny 15. Wtedy kończyła się jego zmiana. Jeszcze tuż przed końcem swojej pracy był widziany przez swoich współpracowników.

  Nie wiadomo, dlaczego później znalazł się w miejscu, gdzie go znaleziono. Ciało 55-letniego mieszkańca Ropczyc leżało na dnie pustego mieszalnika.

  - Zbiornik miał ok 2 - 3 metrów wysokości. Ciało wyciągaliśmy przy pomocy linek ratowniczych i pasa strażackiego - mówi Bogusław Drozd z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

  - Ta część zakładu jest na razie wyłączona z użytkowania - mówi Dariusz Brzykowski, prokurator rejonowy w Ropczycach. - Ani teraz, ani w ostatnim czasie nie były tam prowadzone żadne prace. W dodatku nie było to stanowisko pracy tego mężczyzny. Jak on się tam znalazł i dlaczego, to dopiero będziemy ustalać podczas dochodzenia.

  Przyczyny śmierci brygadzisty ustalone zostaną podczas sekcji zwłok. Zgon mężczyzny nastąpił prawdopodobnie jeszcze wczoraj, ale dopiero dziś odkryto jego zwłoki. Stało się to prawdopodobnie po dzisiejszym telefonie żony do zakładu, która miała się wypytywać, czy jej mąż wyszedł z pracy, bo nie wrócił na noc domu.

  - Będziemy weryfikować te informacje - zapewnia prokurator Brzykowski.  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo