Jak mówi burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch ekonomia społeczna w miejsce funkcjonuje dobrze, ale zdarza się, że np. spółdzielnie socjalne po okresie, w którym otrzymują wsparcie, nie radzą sobie z problemami.
- W ramach kastra ekonomii społecznej chcemy stworzyć synergię pomiędzy biznesem, nauką i administracją. Jest to nam niezmiernie potrzebne bo bez tej współpracy każdy działa oddzielnie i każdy ma swoje problemy. A my musimy wspólnie te problemy rozwiązywać - twierdzi Paluch.
Klaster jest na razie zrzeszeniem otwartym funkcjonującym na podstawie porozumienia, ale w postanowieniach zawarto zapis, że w przyszłości zostanie ono przekształcone w stowarzyszenie, fundację lub spółkę z o.o. Współpraca ma polegać m.in. na utworzeniu bazy danych przedsiębiorstw ekonomii społecznej i aktualizowanego katalogu ofert, wykorzystywaniu lokalnych zasobów ludzkich i działalność edukacyjno-szkoleniową.
- Rozmawialiśmy o tym, w jakim kierunku powinniśmy iść.Jest bardzo dużo możliwości, ale chcemy zacząć od turystyki na terenie gmin leżących wzdłuż Sanu. Zaczynamy opracowywać strategię rozwoju- mówi burmistrz Jarosławia, który był gospodarzem spotkania założycielskiego klastra. - Mam nadzieję, że wspólnie utworzymy jedną dużą markę, który da nam szansę rozwoju - dodaje. Wsparcie w ramach klastra ma przede wszystkim dotyczyć pozyskiwania pieniędzy w z europejskich funduszy.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Polacy posiadają coraz droższe smartfony