W Jaśle walczyli pływacy amatorzy: zdjęcia

Marek Dybaś
Podczas IX Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu ,,Family Cup” walczono o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Amatorów i o Najlepszą Rodzinę w Polsce. Fot. Marek Dybaś
Podczas IX Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu ,,Family Cup" zorganizowanych w Jaśle walczono o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Amatorów i o Najlepszą Rodzinę w Polsce.
Mistrzostwa Polski Amatorów w PływaniuPodczas IX Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu ,,Family Cup” zorganizowanych w Jaśle walczono o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Amatorów  i o Najlepszą Rodzinę w Polsce. W zawodach wystartowało blisko 400 osób i ponad trzydzieści rodzin z całej Polski.

Mistrzostwa Polski Amatorów w Pływaniu

W zawodach wystartowało blisko 400 osób i ponad trzydzieści rodzin z całej Polski.

Zawodnicy indywidualnie rywalizowali w 11. kategoriach, od przedszkolaka po emeryta, na dystansach 12,5 m i 25 m. Najszybciej wśród najmłodszych dystans pokonała Iga Przybylik (Jasło) i Itan Ciborowski (Pisz).

Oprócz tych zmagań, w sztafecie 4 x 25 m ścigały się rodziny. Tytuł najlepszej pływackiej rodziny zdobyli państwo Kuryło z Wapiennego. Na drugim miejscu uplasowała się rodzina Ciborowskich z Jasła, a na ostatnim miejscu na pudle stanęli państwo Ziara, także z Jasła.

- Pokazujemy mieszkańcom, że można się dobrze bawić i nie chodzi tu tylko o medale. Jeśli w jednym czasie na basenie może się spotkać tyle osób, porozmawiać ze sobą, poznać się, to dla nas jest to wielka nagroda i satysfakcja - podkreśla Damian Ciborowski prezes klubu "Speed" Jasło.

Wszystkie dzieci za udział w zawodach otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast dla rodzin przygotowane zostały puchary. Wszyscy pływacy wzięli też udział w losowaniu około 100. nagród rzeczowych.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy "Speed" Jasło i MOSiR Jasło, pod patronatem Urzędu Miasta Jasła.

Cykl Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu ,,Family Cup" rozpoczął się początkiem października w Pruszkowie. Kolejne zawody objęły całą Polskę. Miejscowościami rywalizacji były: Ostrowiec Świętokrzyski, Mława, Sopot, Pisz, Wrocław, Koszalin, Świebodzin, Tułowice, Olkusz, Mikołów, Piła, Zgierz, Białystok, oraz Lublin. Finał ,,Family Cup" w pływaniu zorganizowano w niedzielę, w Jaśle.

16 eliminacji - mistrzostw regionalnych pozwoliło sprawdzić się pływakom z każdego województwa.

3. Waldemar Ciborowski (Pisz)

Tytuł najlepszej pływackiej rodziny zdobyli państwo Kuryło z Wapiennego. Na drugim miejscu uplasowała się rodzina Ciborowskich z Jasła. Na ostatnim miejscu na podium stanęli państwo Ziara, także z Jasła.