W poniedziałek w Rzeszowie rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia miasta m.in. o Krasne, Matysówkę i Jasionkę

dw, UM Rzeszów
Udostępnij:
W poniedziałek w Rzeszowie rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia miasta.

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa rozpoczną się 15 stycznia 2018 r. Będą trwały do 26 lutego 2018 r. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wypełnić trzy ankiety dotyczące:

1) połączenia Gminy Miasto Rzeszów i Krasne,

2) włączenia: sołectwa Matysówka z Gminy Tyczyn, części obszaru sołectwa Racławówka z Gminy Boguchwała, sołectw Miłocin i Pogwizdów Nowy z Gminy Głogów Małopolski,

3) włączenia sołectw Zaczernia, Nowa Wieś, Jasionka, Tajęcina i części sołectwa Trzebownisko z Gminy Trzebownisko.

Ankiety będą dostępne w:

1) Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, Ratusz, Rynek 1;

2) Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, al. Witosa 21 (hipermarket „bi1”), al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall), ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat), al. Rejtana 65 (Centrum Handlowe Plaza) i al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów);

3) siedzibach rad osiedlowych miasta Rzeszowa;

4) siedzibach jednostek organizacyjnych miasta Rzeszowa;

5) Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rzeszowa (www.bip.erzeszow.pl).

Wypełnione ankiety mieszkańcy będą mogli składać:

1) bezpośrednio osobom udostępniającym ankiety konsultacyjne;

2) w miejscach udostępniania ankiet konsultacyjnych.


ZOBACZ TEŻ: Pies Nero, który pilnował bazaru na Dołowej w Rzeszowie, znalazł nowy domy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bloger
W dniu 12.01.2018 o 06:58, czytelnik napisał:

A z czego tu się śmiać wioskowy głupku?Zielina Góra od 2016 roku zwiększyła obszar miasta z 58 do 278km2, Opole od 2017 z 96 na 148km2, wspomniany Koszalin bodaj w 2014 z 83 do 101km2 (idą ku morzu :) ), Białystok też niedawno u 88 do 102 km2, Warszawa z 495 do 517km2, Rybnik ze 136 do 148km2, po parę kilometrów kwadratowych powiększyły się też ostatnio Bydgoszcz, Szczecin i Kraków, a także trochę wcześniej i więcej Gorzów Wlkp., Płock, Jelenia Góra, Kalisz i Przemyśl.

jaki jest wymierny wynik przyłączenia wioch do Rzeszowa?Ile powstalo fabryk,ile przybylo miejsc pracy?Zwiększylo sie jedynie pogłowie bezpańskich psów i kotów.Zysk jest  tylko jeden ,wpłynie więcej podatków do miejskiej kasy ,które zostana rozdysponowane na rozmaite duperele i bzdety ,jak park papieski ,grający wodociąg ,podświetlone krzaki,kwiatki-rabatki,swiatełka ,na tapetowanie kibli na smieci .Mlodzi mieszkancy nie mogą doprosic sie tanich mieszkań i dlatego emigrują do innych miast i stąd znikające w Rzeszowie bezrobocie.Grozi nam dalsza stagnacja,ponieważ ten zdziecinniały starzec z ratusza oglosił ,start na dalsze uszczęsliwianie Rzeszowian i chęć rządzenia miastem wedle własnego widzi mi się.

s
stary
Jestem za poszerzeniem Rzeszowa ale czemu w uzasadnieniu uchwał Rzeszowa ten sam niezbyt mądry tekst co rok, dwa i trzy lata temu?
To jedno.
Druga rzecz: dobrze by się wybrać na wycieczkę "miastoznawczą" na tereny które chce się przyłączyć by nie rysować głupot po mapie zza biurka. Np. wnioskowana jest część Racławówki na wschód od S-19. Bo droga to pewnie bariera przestrzenna. Tymczasem S-19 leci górą po wiadukcie a dołem przebiega przedłużenie rzeszowskiej ulicy Karkonoskiej ale ono już nie jest typowane do przyłączenia. I na ten problem rok temu nawet mieszkańcy Racławówki, gmina Boguchwała i wojewoda zwracali uwagę. Ponieważ zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym gmina powinna obejmować obszar możliwie jednolity pod względem przestrzennym, społecznym, kulturowym i infrastrukturalnym. Czy jeden ciąg ulicy Karkonoskiej na Zwięczycy i jej przedłużenie wraz z zabudową rezydencyjno -willową istniejącą i nowo powstającą aż do końca, po skrzyżowanie "na górce" stanowi taki spójny i jednolity przestrzennie teren? Oczywiście tak, ale nie jest ujęty we wniosku Rzeszowa, bo ktoś wytyczył granice za biurkiem a nie po wizji lokalnej w terenie. Uzbrojenie terenu jest a ewentualne brakujące można wykonać pod wiaduktem lub od strony Kielanówki, która nie wiadomo dlaczego też nie znalazła się we wniosku miasta. Tymczasem chce dię przyłączać tereny po skrzyżowanie na Niechobrz i szkołę w Racławówce! Pytam: po co?
Podobnie z gminą Krasne. Kilka podejść o te odległe terytoria CAŁEJ gminy ze Strażowem i Palikówką włącznie nieudane. Teraz znowu wniosek. Po co?
Gdy tymczasem nieprzyłączone podmiejskie tereny Matysówki, wspomnianej PÓŁNOCNEJ Racławówski i cała Kielanówka, Miłocin, Pogwizdów Nowy i Rudna Wielka i Rudna Mała czy Zaczernie, nieuporządkowany dalej przebieg granicy ze Świlczą pod kątem planowanych obwodnic - ta północna mająca biec od ulic Warszawskiej i Lubelskiej przez strefę Dworzysko ma się łączyć z DK94 (przedłużenie ul.Krakowskiej) tuż przed zabudowaniami Świlczy i do tego węzła trzeba przenieść na zachód granicę Rzeszowa i Świlczy by proces przygotowania i realizacji a potem właściwe utrzymanie drogi (remonty, oświetlenie i oznakowanie, utrzymanie zimowe) przez miasto, już w jego granicach, było możliwe i było optymalne. Powiększajmy miasto by stworzyć przyjazne mieszkańcom, oparte o zrównoważony rozwój i dające pewność właściwego i racjonalnego wykorzystania przestrzeni i planowania terytorium miejskie, nie krępowane wokół całkowicie odmienną polityką przestrzenną otaczających je gmin. a nie powiększajmy Rzeszowa dla samego poszerzania w myśl jak czytam w bzdurnym uzasadnieniu rzeszowskich uchwał - osiągnięcia pułapu 200 km2 powierzchni i 200 tys. mieszkańców.
Jeśli przyłączymy to co potrzebne już, wtedy dopiero możemy sięgać na wyraźne życzenie i wolę mieszkańców po gminę Krasne na wschodzie, i po resztę - czyli południe Racławówki czy po Nosówkę na południu albo po Rogoźnicę, Jasionkę z Terliczką czy Trzebownisko na północy. Jeśli odwrócimy tę kolejność, miasto udławi się dużą powierzchnią odległych, trudno dostępnych i trudnych do skomunikowania i drogich w utrzymaniu terenów, a na przyłączenie bliskich przedmieść, de facto już dzielnic Rzeszowa Warszawa już zgody nie da, argumentując już dokonaniem przyłączeń tych odległych terenów i wskazując miastu potrzebę ich wieloletniego zagospodarowywania, a
tak powiększone miasto nafal byłoby dychawiczne, dysfunkcjonalne i drogie w utrzymaniu, a jednocześnie nie dające kontroli nad zagospodarowaniem strefy podmiejskiej blisko z miastem związanej i do miasta przylegającej, bo pozostającej nadal we władaniu ziemskiego powiatu i gmin o sprzecznych najczęściej z miastem i między sobą nawzajem interesach przestrzennych (funkcji zagospodarowania terenu).
m
mariano

To jak władze manipulują mieszkańcami widać na każdym kroku. Kto tego nie widzi to już jego sprawa. Z miesiąca na miesiąc przybywa zwolenników przyłączenia do Rzeszowa.

Skoro mieszkańcy Strażowa i Palikówki są przeciwni włączeniu do miasta niech dalej zostaną na wsi. Krasne i Malawę włączyć do Rzeszowa, a 2 pozostałe wioski przyłączyć do Gminy Łańcut albo Czarna tak jak to było po wojnie że należeli do powiatu Łańcuckiego. Nikt ich na siłę nie chce. Zdaniem władz prze referendum 85% było przeciwnych, po 1 referendum już  62%, a ciekawe ile będzie teraz. Kwestia czasu.

 

k
konrad
W dniu 12.01.2018 o 11:05, stefan napisał:

kto zapłaci za konsultacje ?

 

ci co pracują i do tego jeszcze płacą od tej pracy podatki.

Wierz mi zdarzają się tacy.

s
stefan

kto zapłaci za konsultacje ?

c
czytelnik
W dniu 12.01.2018 o 01:20, Gość napisał:

CAŁA POLSKA SIĘ ŚMIEJE Z TEGO RZESZOWA :)


A z czego tu się śmiać wioskowy głupku?
Zielina Góra od 2016 roku zwiększyła obszar miasta z 58 do 278km2, Opole od 2017 z 96 na 148km2, wspomniany Koszalin bodaj w 2014 z 83 do 101km2 (idą ku morzu :) ), Białystok też niedawno u 88 do 102 km2, Warszawa z 495 do 517km2, Rybnik ze 136 do 148km2, po parę kilometrów kwadratowych powiększyły się też ostatnio Bydgoszcz, Szczecin i Kraków, a także trochę wcześniej i więcej Gorzów Wlkp., Płock, Jelenia Góra, Kalisz i Przemyśl.
G
Gość

CAŁA POLSKA SIĘ ŚMIEJE Z TEGO RZESZOWA :)

M
Marian

w 2020 Koszalin będzie dzielnicą tej dziury.  5 lat później Szczecin zostanie przyłączony do tego żałosnego Rzeszowa hehehe kto rządzi tym zadupiem ?

A
Aku 74
W dniu 11.01.2018 o 15:30, bloger napisał:

Warszawa dzielnicą Rzeszowa,panie burmistrzu,jakby to ładnie brzmiało

Nie nie kolego Warszawa to syf, proponuję trójmiasto bo ma dostęp do morza, to już by było coś
A
Aku 74
W dniu 11.01.2018 o 15:30, bloger napisał:

Warszawa dzielnicą Rzeszowa,panie burmistrzu,jakby to ładnie brzmiało

Nie nie kolego Warszawa to syf, proponuję trójmiasto bo ma dostęp do morza, to już by było coś
A
Aku 74
W dniu 11.01.2018 o 15:30, bloger napisał:

Warszawa dzielnicą Rzeszowa,panie burmistrzu,jakby to ładnie brzmiało

Nie nie kolego Warszawa to syf, proponuję trójmiasto bo ma dostęp do morza, to już by było coś
A
Aku 74
W dniu 11.01.2018 o 15:30, bloger napisał:

Warszawa dzielnicą Rzeszowa,panie burmistrzu,jakby to ładnie brzmiało

Nie nie kolego Warszawa to syf, proponuję trójmiasto bo ma dostęp do morza, to już by było coś
b
bloger
W dniu 11.01.2018 o 14:41, Gość napisał:

Skoro miejscowości przyłączane do Rzeszowa nie muszą z nim graniczyć to my mieszkańcy Wielkich Oczu też byśmy chcieli.

Warszawa dzielnicą Rzeszowa,panie burmistrzu,jakby to ładnie brzmiało

G
Gość

Skoro miejscowości przyłączane do Rzeszowa nie muszą z nim graniczyć to my mieszkańcy Wielkich Oczu też byśmy chcieli.

G
Gość
W dniu 11.01.2018 o 14:30, Konrad napisał:

Tak. Tak samo jak obwód Kaliningradzki ma punkt styczny z Rosją.

 

Dlatego też zapodałem to pytanie w obawie żeby wojny jakiejś z tego powodu nie było.

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie