W Przemyślu nie kursują nocne autobusy

  W Przemyślu nie kursują nocne autobusy

  Norbert Ziętal

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W Przemyślu nie ma nocnych linii autobusowych.

  W Przemyślu nie ma nocnych linii autobusowych. ©Norbert Ziętal

  - Przemyśl jest miastem turystycznym, powinno u nas kwitnąć, jak w podobnych ośrodkach, nocne życie. Tymczasem w nocy nie kursują autobusy. Dlaczego? - pyta nasz Czytelnik. - Słaba frekwencja - odpowiada MZK.
  W Przemyślu nie ma nocnych linii autobusowych.

  W Przemyślu nie ma nocnych linii autobusowych. ©Norbert Ziętal

  Kilka tygodni temu pan Tomasz gościł u siebie znajomych z różnych części Polski. Wykorzystali międzyświąteczną przerwę w zajęciach na uczelni.

  - Postanowiliśmy pójść do centrum Przemyśla, gdzie są otwarte różne lokale. Bawiliśmy się w nich gdzieś do godz. 23. Oprócz nas było sporo innych osób, głównie młodych ludzi - opowiada.

  Było ciepło, jak na końcówkę grudnia. Dlatego po opuszczeniu pubu dłuższą chwilę zostali jeszcze w Rynku. Zeszło im do ok. pierwszej w nocy. I wtedy zaczął się problem.

  Taksówką lub na piechotę

  - Mieszkam na Kazanowie i tam musieliśmy się dostać. Okazało się, że o tej porze nic już nie kursuje. Zostają tylko taksówki lub pójście piechotą. Nie jest daleko, pół godziny solidnego marszu schodzi. Ale komu o tej porze chce się drałować. Dziwię się, że w Przemyślu nie ma nocnych linii autobusowych. W Szczecinie, gdzie studiuję ja i moi goście, to normalna sprawa - twierdzi pan Tomasz.

  On i goście do domu na os. Kazanów dotarli taksówkami. Po kilku godzinach imprezy nie chciało im się iść na piechotę.

  - Nie mamy nocnych linii autobusowych, bo nie ma takiego zapotrzebowania. Układając rozkład jazdy staramy się uwzględniać potrzeby mieszkańców. O uruchomienie jakiejś linii mogą się starać zarządy osiedla. Tymczasem w ostatnim czasie żadna taka prośba do nas nie wpłynęła - mówi Alicja Chuchra, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu.

  Niska frekwencja już późnym wieczorem

  Dodaje, że ostatni autobus zjeżdża do bazy MZK ok. 23.30. Pierwszy wyjeżdża z niej już o wpół do piątej rano. Wynika z tego, że tylko przez pięć nocnych godzin w mieście nie ma kursów.

  - Prowadzimy ankiety, z których chcemy się dowiedzieć, jakie jest zainteresowanie pasażerów konkretnymi połączeniami. Z nich wynika, że późnowieczorne kursy cieszą się mizerną frekwencją. Sami kierowcy zwracają nam na to uwagę - mówi Chuchra.

  W ostatnich kilkunastu latach, a może i dłużej, nie było w mieście nocnych linii autobusowych.

  - Przemyśl jest małym miastem. Z tego powodu może w zwykłe dni, a właściwie noce, nie opłaci się. Ale w sezonie, gdy są turyści, albo w okresach świątecznych takie kursy na pewno by się przydały - mówi pan Tomasz.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (24)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (24) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie