Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Przemyślu podczas otwartego spotkania dyskutowano o przebudowie ulic nad Sanem [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wtorkowe spotkanie w sprawie przebudowy ulic 22 Stycznia i Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła Ii w Przemyślu.
Wtorkowe spotkanie w sprawie przebudowy ulic 22 Stycznia i Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła Ii w Przemyślu. Urząd Miejski w Przemyślu
Sporo emocji wzbudza projekt przebudowy ulic 22 Stycznia i Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu. Dyskutowano o nim podczas wtorkowego, otwartego dla wszystkich spotkania. Kolejne ma się odbyć w ten czwartek (29 lutego).

Od wielu miesięcy sprawa przebudowy najpopularniejszego deptaka w Przemyślu, czyli Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II oraz ul. 22 Stycznia wzbudza spore zainteresowanie w mieście. Część mieszkańców obawia się, że tymi drogami może zostać poprowadzony ruch samochodów ciężarowych. Prezydent miasta twierdzi, że tak się nie stanie.

Pojawiły się również koncepcje, aby w pewnym stopniu wyprowadzić ruch samochodów z pewnego odcinka tych ulic i np. ograniczyć go do jednego pasa, w jednym kierunku. Takie rozwiązanie również ma przeciwników.

Po co w ogóle ta inwestycja? Obecna kanalizacja burzowa od wielu lat jest niewydolna, zwłaszcza w okolicy ul. Barskiej i sąsiednich ulic. Przy większych opadach często dochodzi do zalewania budynków w tej okolicy.

- Pierwotnym założeniem tego projektu była budowa kanalizacji burzowej (odprowadzającej wodę z opadów - przyp. red) w ciągu tych dwóch ulic. Jednak po tak dużej inwestycji, po budowie dużego kolektora opadowego, postanowiliśmy, że nie zakończymy projektowania tego zadania tylko na kanalizacji, ale oczywiście będzie chcieli odtworzyć drogę i chodnik i doprojektować brakująca część ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do os. Kmiecie - mówi Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Jak dodaje:

- Takie założenie pozostaje aktualne do dzisiaj. Zapewniam, że nikomu z nas nie przyświecała zmiana charakteru tej ulicy na jakąś autostradę, obwodnicę, czy drogę zbiorczą. Wręcz przeciwnie. Wszystkie założenia do projektu i rozmowy z projektantami szły w kierunku tego, aby jeszcze bardziej uspokoić ruch na tej drodze. Chcemy połączyć interesy wszystkich grup.

- Głównym założeniem jest odwodnienie tych dwóch ulic poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej, połączonej dodatkowo z terenami położonymi powyżej ulicy Grunwaldzkiej, czyli ul. Skorupki aż do ul. Bielskiego. W związku z tak dużą inwestycją, na pewno dojdzie do uszkodzenia ulicy i chodników. W związku z tym projekt przewiduje przebudowę istniejącej infrastruktury drogowej - mówi Jacek Cielecki, dyr. Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu.

Kolejne, otwarte dla mieszkańców spotkanie odbędzie się w czwartek 29 lutego o godz. 17 w budynku klubu Czuwaj Przemyśl, przy ul. 22 Stycznia 6.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24