NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  W Rzeszowie możesz zapisać dziecko na uniwersytet

  W Rzeszowie możesz zapisać dziecko na uniwersytet

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  W Rzeszowie możesz zapisać dziecko na uniwersytet

  ©sxc.hu

  Rzeszowscy uczniowie 5 i 6 klas podstawówek po raz pierwszy będą mogli zdobyć indeks studenta Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.
  W Rzeszowie możesz zapisać dziecko na uniwersytet

  ©sxc.hu

  Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy powstał 4 lata temu jako pomysł Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wsparcie Narodowego Banku Polskiego umożliwiło rozszerzenie działalności na 7 polskich miast. Organizacją rzeszowskiego EUD zajęła się rzeszowska WSIiZ.

  Rozpoczęły się zapisy na pierwszą edycję bezpłatnych zajęć.

  - Uruchomienie zajęć w Rzeszowie to ważny krok w promocji przedsiębiorczości wśród młodych ludzi w tym regionie. Uczniowie z rzeszowskich podstawówek już niebawem przekonają się, że ekonomia może być ciekawa - mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

  Rzeszowska WSIiZ przyjmie na studia 120 małych studentów, podobnie jak ośrodki EUD w innych miastach. Semestr obejmuje 6 spotkań trwających 2 godziny lekcyjne. Na zajęciach prowadzonych w formie ciekawych wykładów dzieci poznają podstawy funkcjonowania gospodarki i zjawiska ekonomiczne z codziennego życia.

  - Uczelnia jest przygotowana, by w ciekawy i przystępny sposób uczyć ekonomicznie dzieci - podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. - Mamy znakomitych ekspertów finansowych, m.in. związanych z Instytutem Badań i Analiz Finansowych WSIiZ, ale tez fachowców związanych z projektem "Przedsiębiorcze Szkoły", którzy uczą młodych przedsiębiorczości w praktyczny sposób, m.in. poprzez gry symulacyjne. Mamy też nowoczesne laboratorium finansowe.

  Zapisy potrwają do 16 września. Formularz oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć i miejsc spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

  Oprócz zajęć stacjonarnych, studenci EUD prowadzą blogi ekonomiczne, tworzą komiksy promujące przedsiębiorczość, biorą udział w konkursach. Mają też swoje pismo - Magazyn Młodego Menedżera "Ekonopedia". Organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

  Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi danego ośrodka.

  Ośrodki EUD działają przy: SGH, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie w Białymstoku, Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach, Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie i od teraz w rzeszowskiej WSIiZ. Patronat honorowy nad inicjatywą ma minister edukacji narodowej.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!