reklama

W Rzeszowie odsłonięto pomnik płk. Łukasza Cieplińskiego [WIDEO]

Karolina JamrógZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Uroczystości odsłonięcia pomnika płk Łukasza Cieplińskiego i sześciu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość przyglądały się dziś tłumy rzeszowian.

Nie zabrakło też oficjeli. Do Rzeszowa przyjechał między innymi Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

- Wraz z odsłonięciem pomnika nie kończą się nasze zobowiązania. Nie możemy pogodzić się z tym, że wciąż tysiące żołnierzy Polski Podziemnej nie mają swoich grobów. Zrobimy wszystko, aby szczątki naszych bohaterów zostały wydobyte z bezimiennych dołów śmierci, zidentyfikowane i godnie pochowane - obiecywał szef IPN-u.

Aktor Przemysław Tejkowski odczytał grypsy pułkownika, które ten pisał do żony i syna siedząc w celi śmierci mokotowskiego więzienia. Odtworzono również fragment nagrania z procesu płk Cieplińskiego. W ten sposób mieszkańcy Rzeszowa mogli usłyszeć jego głos. Odsłonięcia pomnika dokonał ks. infułat Józef Sondej, były kapelan Armii Krajowej i członkowie rodzin Zrzeszenia WiN: w jednym momencie ściągnęli oni z pomników biało - czerwone wstęgi. W uroczystościach wziął udział m.in. Tomasz Dominik, syn kuzyna płk Cieplińskiego oraz rodziny sześciu członków WiN: ppłk Adama Lazarowicza, płka Mieczysława Kawalca, mjr Józefa Batorego, mjr Franciszka Błażeja, mjr Józefa Rzepki i kpt Karola Chmiela.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 52

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

.
W dniu 06.12.2013 o 15:05, ANTYpisANTYkler,ALLAHAGBAR napisał:

zaszokuję cie , nigdy nie byłem,nie jestem i nigdy nie będę zwolennikiem pisiaków,a tym bardziej klechów,dla mnie jednych i drugich powinni jak najszybciej pozamykać w cholere

Nawet przez moment o coś podobnego nie podejrzewałem Cię, więc tym bardziej - tak trzymaj! A co do tamtych, nie trzeba ich zamykać - sami wyginą, jak dinozaury.

A
ANTYpisANTYkler,ALLAHAGBAR
W dniu 27.11.2013 o 10:29, . napisał:

Słyszałeś coś o wp... się między wódkę a zakąskę? Nie rób tego. Nie ma za co. Tak trzymaj, na pohybel pisiakom i radiomaryjnym!

zaszokuję cie , nigdy nie byłem,nie jestem i nigdy nie będę zwolennikiem pisiaków,a tym bardziej klechów,dla mnie jednych i drugich powinni jak najszybciej pozamykać w cholere

A
ANTYpisANTYkler,ALLAHAGBAR
W dniu 26.11.2013 o 15:14, Gość napisał:

Cymbale, a co jak ksiądz czy zakonnica, żebyś mnie tytułował per bracie/siostro?! Zresztą od takiego klakiera jak ty, to nawet nie chciał bym usłyszeć Kolego, nie mówiąc już Towarzyszu.  Myślisz, że jak będziesz mi słodził to ja cię będę jakoś wspierał w tych twoich potyczkach tymi koscilenymi oszołomami?!Za dobrze znam ludzi, takie klakiery pierwsze nam robiły koło pióra!

ja za klechami nie przepadam więc w czym widzisz problem???

 

pomnik cieplińskiego ,lisa kuli i innych czerwonych powinny zostać jak najszybciej  zlikwidowane!!!

 

równiez ulice takie jak lisa  kuli piłsudskiego cieplinskiego puławskiego ...i wielu innych powinny mieć inna nazwę ,tylko nie na taką co  się  z bolszojami kojarzy 

m
młody
W dniu 23.11.2013 o 22:16, młody napisał:

Dzięki za odpowiedz ,ale jednak nie odpowiedziałeś na moje pytanie.W czym problem ? Pozdrawiam .

Jak widzę z tymi żołnierzami wyklętymi jest jakiś problem bo nie znalazł się nikt kto by na moje proste pytanie odpowiedział ! :(

G
Gość
W dniu 26.11.2013 o 17:50, włodek napisał:

Coś mi przypomniałeś.Odsłonięcie pomnika, dużo ludzi, jakieś przemówienia. Gdzieś z tyłu pośród stojących widzów rozlega się nagle: - Hej, kolego! Nieco dalej ktoś odwraca głowę - Kto, ja? - Tak, ty... - Nie jesteśmy na "ty"! - O, sorry, kolego - Nie jestem twoim kolegą! - Słuchaj przyjacielu... - Ani przyjacielem! - Posłuchaj mnie gościu... - Nie jestem żadnym "gościem"!! - No to jak mam... - "proszę pana", towarzyszu.... - Ok, więc proszę ... "szanownego" - Dobra, kurw....., a więc: Proszę szanownego pana... - Dobrze, dobrze.... - Czy szanowny pan widzi tamtego małego szczyla? - Tego, który wsiada na motor? - Tak, właśnie tego - Widzę - No więc, chciałem powiedzieć, kiedy byliśmy jeszcze przy "kolego" - on akurat opierd*lał wielce szanownemu panu  kieszenie i torbę. Nie dziękuj pan. Nie ma za  co. Tak przy okazji to do księdza należy się zwracać, wasza wielebność. Do zakonnicy możesz mówić siostro ale też matko. Amen.

 

Bo widzisz, ~wlodek~ on dzisiaj mi bratuje i siostruje, tylko dlatego, że ma poczucie winy gdy jadą tutaj po jego dziadku z zomo jak po burej suce. On myśli, że dziadek był ideaowcem, a prawda jest taka, że całe to chłoporobotnicze barachło z MO i przyległej im SB to zwykłe tępe, leniwe konformistyczne brudasy z domów z klepiskiem i pluskwami, które w d..pie miały ideę, a priorytetem był dla nich skórzany płaszcz, obuwie i możliwość bezkarnego przyłożenia sąsiadowi, bratu, szwagrowi czy najczęściej żonie i dzieciom. 

Dzisiaj próbują się podpiąć na nowo pod tych, którzy wracają do władzy. Przydupasy i podłączki. Zobaczyli, że kler traci notowania, więc wnuki pseudokomunistów robią to samo co ich dziadkowie w latach czterdziestych - udają postępowców.

 

Ja takich przerobiłem za dawnego ustroju multum. W 1989 roku pierwsi ustawiali się z nową koloratkową władzą. Dzisiaj, kiedy koloratkowi sami się skompromitowali do szczętu, głównie z powodu, że przyciągali w swoje szeregi chłopsko-robotniczą biedotę o słabym morale, nowe pokolenie entuzjastów PRL widzi, że u ich boku nie ma na co liczyć, więc zachowują się jak chorągiew...

 

Tacy są najgorsi, ani komuniści, ani katolicy. Jednym i drugim są potrzebni jak zadra w du.ie.

.
W dniu 26.11.2013 o 15:14, Gość napisał:

Cymbale, a co jak ksiądz czy zakonnica, żebyś mnie tytułował per bracie/siostro?! Zresztą od takiego klakiera jak ty, to nawet nie chciał bym usłyszeć Kolego, nie mówiąc już Towarzyszu.  Myślisz, że jak będziesz mi słodził to ja cię będę jakoś wspierał w tych twoich potyczkach tymi koscilenymi oszołomami?!Za dobrze znam ludzi, takie klakiery pierwsze nam robiły koło pióra!

Słyszałeś coś o wp... się między wódkę a zakąskę? Nie rób tego.

 

:D DZIĘKI BRACIE / SIOSTRO !!! :D

Nie ma za co. Tak trzymaj, na pohybel pisiakom i radiomaryjnym!

w
włodek
W dniu 26.11.2013 o 15:14, Gość napisał:

Cymbale, a co jak ksiądz czy zakonnica, żebyś mnie tytułował per bracie/siostro?! Zresztą od takiego klakiera jak ty, to nawet nie chciał bym usłyszeć Kolego, nie mówiąc już Towarzyszu.  

Coś mi przypomniałeś.

Odsłonięcie pomnika, dużo ludzi, jakieś przemówienia. Gdzieś z tyłu pośród stojących widzów rozlega się nagle:
 - Hej, kolego!
 Nieco dalej ktoś odwraca głowę
 - Kto, ja?
 - Tak, ty...
 - Nie jesteśmy na "ty"!
 - O, sorry, kolego
 - Nie jestem twoim kolegą!
 - Słuchaj przyjacielu...
 - Ani przyjacielem!
 - Posłuchaj mnie gościu...
 - Nie jestem żadnym "gościem"!!
 - No to jak mam...
 - "proszę pana", towarzyszu....
 - Ok, więc proszę ... "szanownego"
 - Dobra, kurw....., a więc: Proszę szanownego pana...
 - Dobrze, dobrze....
 - Czy szanowny pan widzi tamtego małego szczyla?
 - Tego, który wsiada na motor?
 - Tak, właśnie tego
 - Widzę
 - No więc, chciałem powiedzieć, kiedy byliśmy jeszcze przy "kolego" - on akurat opierd*lał wielce szanownemu panu  kieszenie i torbę. Nie dziękuj pan. Nie ma za  co.

 

Tak przy okazji to do księdza należy się zwracać, wasza wielebność. Do zakonnicy możesz mówić siostro ale też matko. Amen.

G
Gość
W dniu 26.11.2013 o 11:21, ANTYpisANTYkler,ALLAHAGBAR napisał:

:D DZIĘKI BRACIE / SIOSTRO !!! :D

 

 

Cymbale, a co jak ksiądz czy zakonnica, żebyś mnie tytułował per bracie/siostro?!

 

Zresztą od takiego klakiera jak ty, to nawet nie chciał bym usłyszeć Kolego, nie mówiąc już Towarzyszu. 

 

Myślisz, że jak będziesz mi słodził to ja cię będę jakoś wspierał w tych twoich potyczkach tymi koscilenymi oszołomami?!

Za dobrze znam ludzi, takie klakiery pierwsze nam robiły koło pióra!

A
ANTYpisANTYkler,ALLAHAGBAR
W dniu 23.11.2013 o 07:13, Gość napisał:

Nie kompromituj się.

:D DZIĘKI BRACIE / SIOSTRO !!! :D

k
korek
W dniu 23.11.2013 o 16:09, Brzeszczot napisał:

Oto kolejny stary komuch, który udaje "oświeconego" i "postępowego" eurobolszewika.

 

Odnieś się do treści wpisu a nie autora. Prawda Cię wyzwoli.
 

k
katolik z fary
W dniu 23.11.2013 o 16:09, Brzeszczot napisał:

Oto kolejny stary komuch, który udaje "oświeconego" i "postępowego" eurobolszewika.

Brzeszczot ty Ksiezy przyglupie i hieno ludzka !

W ubieglym tygodniu bylem na pogrzebie katolika ktory wrecz powiedzial ksiedzu przy ludziach ze on wierzy w Boga ale z tymi pedofilami i zboczencami ktorzy obecnie rzadza w Kosciele katolickim nie chce miec nic do czynienia, Powiedzial ze z cala swiadomoscia stanie przed obliczem Boga i chce odpowiadac za swoje czyny i z tymi zboczenca seksualnymi w sutannach nie chce miec nic wspolnego. Nasz proboszcz ktory byl obecny podczas tej rozmowy powiedzial ze jest mu bardzo przykro za innych ksiezy ale on nie ma z nimi nic wspolnego. Dodal ze poniewaz bardzo dobrze zna umierajacego to szanuje jego wole.

Przysiegam na Boga zywego ze byly to slowa czlowieka na lozu smierci i proboszcza w naszej parafi Serca Jezusowego.

Ceremonia pogrzebu odbyla sie wsrod nas katolikow modlacych sie za zmarlego ale bez udzialu ksiedza.

Koniec komentarza.

m
młody
W dniu 23.11.2013 o 13:50, Antoni napisał:

Przecież to wiedział każdy kto miał normalnych rodziców i dziadków, a nie chłopsko-robotniczych oportunistów zaczynających karierę zawodową od zapisania się do ZMW czy ZMS-u co w istocie równało się z byciem tajnym informatorem lokalnych struktur władzy ludowej.  W latach 40-50 denuncjowali sąsiadów do bezpieki w której rolę decyzyjną odgrywała przedwojenna "żydokomuna", po to by w latach gomułkowskich ('60) zajmować się tropieniem syjonistów w strukturach partyjnych. Mając takich przodków wcale się nie dziwię, że można nie znać prawdziwej historii swojego kraju, bo cóż mógł przekazać przodek który był zarazem komunistą jak i antysemitą w latach głupawki 60tych i walk frakcyjnych w partii komunistycznej (natolinczycy i puławianie).   To właśnie jest przyczyny tej patologii pookrągłostołowej - nieznajomość historii przez masy. Inteligencja polska po 1944 roku to dzieci ideowe sowieckich politruków. Przedwojenna została zamordowana i/lub zepchnięta na margines życia społecznego.  Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedz ,ale jednak nie odpowiedziałeś na moje pytanie.W czym problem ? Pozdrawiam .

G
Gość
W dniu 23.11.2013 o 10:57, Gość napisał:

Tak więc i dla Ciebie panie "specjalisto od boldowania" jest szansa :)

"Panie" to akurat pomyłka, lecz chodziło mi tylko o to, że ktoś, podpisujący się "admin", nie zaleca modlitwy, jeśli nie jest to administrator forum jakiegoś "Gościa Niedzielnego". A co do Twojej ckliwej opowieści - jako sąsiad owego pułkownika zamieszkiwałeś może jeden z tych 8 domów, o których wspominałeś i stałeś się jednym z tych "odwróconych"?

B
Brzeszczot
W dniu 23.11.2013 o 14:20, baca napisał:

Natomiast ja znam przypadki odwrotne. Ludzie wierzący, na łożu śmierci przejrzeli na oczy i przepędzali księdza precz. Podobnie czynią dzisiejsi rodzice,którzy nie dopuszczają by ich dzieci przyjmowały pierwszą komunię,czyli wykonywały akt upokorzenia,klękając przed gorszym od siebie grzesznikiem. W wielu szkołach średnich na terenie kraju, wykształcona młodzież przepędza katechetów i nie chodzi na religię. Idzie nowe. Stare pokolenia pomrą w tym swoim przekonaniu,że mistyfikator w spódnicy i koloratce,załatwi im życie wieczne. Czy ktokolwiek przyszedł z "tamtego świata" i potwierdził jego istnienie? Albo kto widział Boga czy też diabła? Napisz jeszcze, w jakim celu ten facet,rzekomo niedobry w swym życiu, przed śmiercią przyjął chrzest i bierzmowanie? Może choroba uczyniła z niego niezdolnego do rozpoznawania czynów? Na świecie dziennie umierają /giną/ miliny ludzi. Czy wiesz ilu z nich się spowiada albo przyjmuje komunię? Nie truj smętnych opowiastek, bo to już 21 wiek.

Oto kolejny stary komuch, który udaje "oświeconego" i "postępowego" eurobolszewika.

b
baca
W dniu 23.11.2013 o 10:57, Gość napisał:

Ten niegdyś cyniczny i brutalny człowiek, postrach całej okolicy na niecała 2 lata przed swoją śmiercią przyjął sakrament chrztu i bierzmowania (zmarł latem 2007, a aktywne uczęszczanie na uroczystości kościelne rozpoczął gdzieś późną wiosną 2005).  

Natomiast ja znam przypadki odwrotne. Ludzie wierzący, na łożu śmierci przejrzeli na oczy i przepędzali księdza precz. Podobnie czynią dzisiejsi rodzice,którzy nie dopuszczają by ich dzieci przyjmowały pierwszą komunię,czyli wykonywały akt upokorzenia,klękając przed gorszym od siebie grzesznikiem. W wielu szkołach średnich na terenie kraju, wykształcona młodzież przepędza katechetów i nie chodzi na religię. Idzie nowe. Stare pokolenia pomrą w tym swoim przekonaniu,że mistyfikator w spódnicy i koloratce,załatwi im życie wieczne. Czy ktokolwiek przyszedł z "tamtego świata" i potwierdził jego istnienie? Albo kto widział Boga czy też diabła?

Napisz jeszcze, w jakim celu ten facet,rzekomo niedobry w swym życiu, przed śmiercią przyjął chrzest i bierzmowanie? Może choroba uczyniła z niego niezdolnego do rozpoznawania czynów?

Na świecie dziennie umierają /giną/ miliny ludzi. Czy wiesz ilu z nich się spowiada albo przyjmuje komunię? Nie truj smętnych opowiastek, bo to już 21 wiek.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3