W sobotę Stal Cup 2011 w Nowej Dębie

Marcin Jastrzębski
Juz po raz trzeci klub kibica Stali Nowa Dęba organizuje turniej futsalowy - Stal Cup. W sobotę (start: godzina 10) w hali LO w Nowej Dębie zobaczmy drużyny Czarnych Jasło, Kolbuszowianki, Unii Nowa Sarzyna, Resovii oraz Stali Nowa Dęba.

REGULAMIN TURNIEJU:

1. Miejsce rozgrywania zawodów - Hala sportowa Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie.
2. Uczestnicy - Drużyny zaproszone przez organizatorów.
Drużyny biorące udział w turnieju we własnym zakresie dokonują wszelkich niezbędnych ubezpieczeń. Zgłoszeni do zawodów mogą być jedynie zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie. Kierownik drużyny jest odpowiedzialny za zachowanie i bezpieczeństwo zawodników bezpośrednio przed turniejem, w jego trakcie bezpośrednio po jego zakończeniu.
3. W grze biorą udział zespoły składające się z 5 zawodników (bramkarz + 4 graczy w polu + gracze rezerwowi) W szczególnych wypadkach dopuszcza się grę złożoną z 3 zawodników. Zawodnicy rezerwowi winni znajdować się w miejscach dla nich przeznaczonych za liną końcową boiska. Zmiany zawodników dokonywane są systemem hokejowym, przy czym wejście zawodnika rezerwowego może nastąpić dopiero po opuszczeniu boiska przez zawodnika zmienianego. W przypadku przebywania na placu gry równocześnie więcej niż 5 graczy jednej drużyny zawodnik wchodzący zostaje napomniany żółtą kartką.
4. Turniej rozgrywany jest systemem grupowym. Mecz trwa 2 x 12 minut ze zmianą stron w połowie meczu. Pomiar czasu zawodów prowadzi sędzia główny meczu. W szczególnych przypadkach po poinformowaniu kapitanów drużyn sędzia może doliczyć do czasu normalnego dodatkowy czasy gry.
5. Każde wznowienie gry (aut, aut bramkowy, rzut wolny, rzut rożny) musi nastąpić w ciągu 5 sekund z piłki stojącej nieruchomo, chyba że sędzia zawodów nakaże wznowienie gry "na gwizdek" - Zawodnik drużyny przeciwnej musi znajdować się minimum 3 metry od piłki. Nie zachowanie tych zasad może być ukarane żółtą kartką lub/i przekazaniem piłki drużynie przeciwnej. Bramkarz może podawać piłkę bezpośrednio do zawodnika znajdującego się na drugiej połowie boiska. Pole karne wyznaczone jest linią odpowiadającą polu karnemu przy grze w piłkę ręczną. Piłka znajduje się poza boiskiem jeżeli: Przekroczy linię wyznaczającą pole gry lub uderzy w sufit hali.
6. Zdobywanie bramek - Bramkę można zdobyć z: "gry", rzutu wolnego bezpośredniego, rzutu rożnego lub wznowienia od bramki lub ze środka boiska. Bramka nie zostanie uznana jeżeli "padnie" po bezpośrednim: uderzeniu z autu lub wyrzucie ręką przez bramkarza.
7. Gra niedozwolona - Zabrania się wykonywania wślizgów w bezpośredniej odległości od przeciwnika (tj. 2 metry). Wykroczenie to może skutkować napomnieniem - rzut wolny pośredni lub bezpośredni oraz może być podyktowana kara indywidualna - żółta kartka (2 minuty) lub czerwona kartka (zawodnik zostaje wykluczony z gry do końca meczu. W jego miejsce po upływie 5 minut wchodzi inny zawodnik)
8. W przypadkach nieopisanych obowiązują ogólne przepisu UEFA w piłkę nożną.
9. Zasady punktacji: zwycięstwo - 3 punkty, remis - 1 punkt, przegrana - 0 punktów, walkower (nie przystąpienie do meczu max. 5 minut po rozpoczęciu spotkania.
10. O kolejności zajętych miejsc decydują:
- większa ilość zdobytych punktów
- bezpośredni mecz zainteresowanych drużyn
- lepszy bilans bramek
- rzuty karne (3 rzuty karne)
11. O wszystkich sytuacjach spornych decydują organizatorzy turnieju.

- Zmagania piłkarskie to jednak nie wszystko, podczas trwania całej imprezy przewidziano wiele atrakcji - podkreśla Adam Majdański, jeden z głównych organizatorów.

Zebrani kibice będą mieli przyjemność zobaczyć:

- Występ Krzysztofa Golonki - Football Freestyler - aktualny Vice Mistrz Europy - półfinalista "Mam Talent"