W Tarnobrzegu pachniało sensacją

Piotr Szpak
Natalia Partyka nieco zawiodła przegrywając pojedynek z Magdaleną Sikorską
Natalia Partyka nieco zawiodła przegrywając pojedynek z Magdaleną Sikorską Grzegorz Lipiec
We wtorkowym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet SPAR-Zamek Tarnobrzeg wygrał z KGMH-Zanam Polkowice 3:2.

SPAR-Zamek Tarnobrzeg - KGMH-Zanam Polkowice 3:2

Wyniki gier: Li Qian - Ewelina Matwiszyn 3:0 (11:3, 11:2, 11:2, Natalia Partyka - Magdalena Sikorska 2:3 (11:9, 9:11, 9:11, 11:3, 5:11), Kinga Stefańska - Roksana Załomska 1:3 (4:11, 11:9, 11:3, 9:11), Li Qian - Sikorska 3:0 (2:2 - krecz), Partyka - Matwiszyn 3:0 911:3, 11:3, 11:2).

Niewiele brakowało by w Tarnobrzegu doszło do mega sensacji. Po trzech pojedynkach najlepsza drużyna naszego kraju przegrywała z rywalkami z Polkowic 1:2. Sporą niespodzianką była porażka Natalii Partyki z byłą zawodniczką tarnobrzeskiego klubu Magdalena Sikorską, która pokonała reprezentantkę Polski w pięciu setach. Pokonanie Partyki Sikorska okupiła kontuzją, która uniemożliwiła jej późniejszą grę z Li Qian.

Zawodniczka polkowickiego klubu skreczowała oddając pojedynek bez jego kontynuowania. Gra skończyła się w pierwszym secie przy stanie 2:2, bowiem Sikorska nie była w stanie kontynuować gry. Zawiodła także Kinga Stefańska ulegając w czterech setach innej byłej zawodniczce tarnobrzeskiego klubu Roksanie Załomskiej. W decydującej grze spotkania Partyka bez najmniejszych problemów ograła Ewelinę Matwiszyn i w ten sposób nie doszło do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Spotkanie rozegrano awansem.