W Tryńczy koło Przeworska zaginęły trzy nastolatki. W ich poszukiwania zaangażowało się tysiące internautów

luks
Łukasz Solski
Na portalu społecznościowym Facebook ponad 10 tys. razy udostępniono post o zaginięciu trzech nastolatek z Tryńczy w pow. przeworskim.

19-letnia Klaudia B., 18-letnia Dominika N. i jej 16-letnia siostra Anna N. wyszły z domu 25 grudnia i do dziś nie wróciły ani nie nawiązały kontaktu z rodziną. Dziewczyny pochodzą z Tryńczy w pow. przeworskim.

CZYTAJ TEŻ: Ponad miesiąc temu zaginęła 35-latka z Gaci niedaleko Przeworska. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

- Ostatni raz były widziane przed mostem w Tryńczy, ok. godz. 21. Jeśli ktoś je widział proszę o kontakt – czytamy wpis na portalu społecznościowym Facebook, którego autorką jest znajoma poszukiwanych nastolatek. Jej post udostępniono ponad 10 000 razy.

Inna osoba napisała, że ok. godz. 22 dziewczyny były na stacji benzynowej w Wólce Małkowej. Mieli im towarzyszyć dwaj mężczyźni. Nastolatki nie zabrały z domu pieniędzy ani dokumentów.

Zaginięcie nastolatek potwierdza policja.

- 25 grudnia około godz. 16, trzy młode kobiety udały się na spotkanie z kolegami. Umówiły się na pizzę. Następnego dnia, kiedy nastolatki nie wróciły do domu, rodziny rozpoczęły poszukiwania na własną rękę. Wszystkie próby nawiązania kontaktu z córkami, jak również próby odnalezienia, nie przyniosły rezultatu - mówi mł. asp. Renata Jaremko z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

- W środę rodziny zgłosiły zaginięcie. Obecnie policjanci prowadzą poszukiwania za zaginionymi - dodaje mł. asp. Jaremko.

Rysopis zaginionych nastolatek z Tryńczy:

Klaudia B.: szczupła budowa ciała, wzrost 165 cm, waga ok. 48 kg, włosy brązowe do ramion, oczy niebieskie. Ubrana była w czarną sukienkę do kolan, czarną kurtkę do pasa z kapturem obszytym kożuszkiem, miała szarą chustę oraz kozaki.

Dominika N.: szczupła budowa ciała, wzrost 168 cm, waga 50 kg, włosy ciemne z jasnymi pasemkami do ramion, brązowe oczy. Ubrana była w ciemne jeansy, różową koszulkę z krótkim rękawem, czarny żakiet, kurtkę granatową powyżej kolan z kapturem z futerkiem, buty sportowe z zielonymi elementami. Miała przy sobie czarną, mała torebkę.

Anna N.: szczupła budowa ciała, wzrost 165 cm, waga 50 kg, długie blond włosy, piwne oczy. Ubrana była w różową sukienkę, czarną kurtkę i kozaki.

Wszystkie osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu zaginionych proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Przeworsku tel. (16) 64 12 310, (16) 641 24 26 lub telefon alarmowy 997.

Aktualizacja z godz. 14.56

Ostatni raz dziewczyny były widziane w towarzystwie dwóch mężczyzn na stacji benzynowej w Wólce Małkowej. Policja potwierdza tę informację.

- Tych mężczyzn w wieku 24 i 27 lat także nie ma obecnie w domu. Policjanci byli na miejscu, ale rodzina do tej pory nie zgłosiła i nadal nie zgłasza ich zaginięcia - dodaje asp. Jaremko.

Na razie policja nie potwierdza, czy zniknięcie nastolatek można zakwalifikować jako ucieczkę z domu. Na pewno ze starszymi znajomymi się znały.

Aktualizacja z godz. 16.45

Zaginione dziewczyny poruszają się prawdopodobnie fioletowym daewoo tico w towarzystwie dwóch młodych mężczyzn.

Nie wiadomo, czy przebywają jeszcze na terenie województwa podkarpackiego. Policja czeka na potencjalne sygnały z innych regionów.

Aktualizacja z godz.20.18

Jak poinformowała nas rodzina zaginionych nastolatek, dziewczyny nie były ubrane na wyjazd i nie zabrały ze sobą dokumentów z domu. Nie posiadały paszportów. Nie korzystały z kart płatniczych ani nie zabrały pieniędzy z domu.

- Gmina Tryńcza, Leżajsk oraz Przeworsk są przeszukane. Dodatkowo sprawdzano rzeki San i Wisłok oraz nabrzeże po obu stronach. Poinformowane są o zaginięciu straż graniczna, straż pożarna, policja, gopr i wojsko. Na chwilę obecną informujemy fundacje, które wspierają w takich działaniach. Udostępnień mamy ponad 10000 więc około miliona osób poszukuje dziewczyn, a ich dalej nie ma!!! Prosimy o rozwieszanie plakatów. W Bieszczadach już to robimy - napisała do nas na Facebooku przedstawicielka rodziny zaginionych dziewcząt.


ZOBACZ TEŻ: Dramat polskich żeglarzy. Co nowego wiadomo w sprawie pary, która zaginęła na Atlantyku?

Źródło:Dzień Dobry TVN/x-news

Wideo

Dodaj ogłoszenie