Warcabista z Horyńca Zdrój blisko podium mistrzostw świata

wab, luci
Polskę reprezentowało czworo zawodników LKS Unia Horyniec-Zdrój: Kinga Hulak do lat 14, Klara Kornaga i Klaudia Zaborniak do lat 17 oraz Jakub Gazda do lat 20 unia.horyniec.info
Jakub Gazda, warcabista Unii Horyniec Zdrój otarł się o podium Młodzieżowych Mistrzostw Świata. W grze błyskawicznej 20-latek zajął 5 pozycję.

W młodzieżowych mistrzostwach świata w warcabach 100-polowych rozgrywanych w Dąbkach (woj. Zachodniopomorskie) wystąpiło 9. zawodników Unii Horyniec Zdrój i Libero Basznia Dolna. Spośród dziewcząt najlepiej spisała się 17-letnia Klaudia Zaborniak z Unii, zdobywając w turnieju głównym 9. miejsce.

Na 24. miejscu zawody zakończyła jej klubowa koleżanka Kinga Hulak, a 26. była Klara Kornaga, wśród chłopców 24. był Jakub Gazda. Miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce zajmowali też zawodnicy Libero. W kategorii dziewczyn do lat 10 Kinga Krzych po porażce w ostatniej partii z Chinką Xue Qijuan ukończyła turniej na 17. miejscu w gronie 30 zawodniczek. W kategorii dziewczyn do lat 13 Zuzanna Bosak remisując ostatnią rundę z Białorusinką ostatecznie znalazła się na 18. pozycji w stawce 30 rywalek. W kategorii chłopców do lat 10 Łukasz Malec po porażce w ostatniej partii spadł na 25. miejsce, a Patryk Żak remisując ukończył turniej na 28. pozycji. W kategorii do lat 19 Dawid Mańczaka remisując w 9 rundzie z Węgrem zajął 35. miejsce.

Rozgrywane były również Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Grze Błyskawicznej, tam najlepszy wynik osiągnął Jakub Gazda, który zajął 5. miejsce, walcząc do ostatniej rundy o medal. Kinga zajęła 14 miejsce, Klara 19 a Klaudia 21.

W rywalizacji 18 państw Polska zdobyła dwa medale: mistrzem świata w kategorii chłopców do lat 10 został Mateusz Wysokiński z Lipna, a srebrnym medalistą został Karol Cichocki z Olymp Błonie w kategorii do lat 19 chłopców.