Wielkie zwycięstwo rzeszowianek

Rzeszowski koszykarki dokonały wielkiej rzeczy. Nz. Magda Bibrzycka.
Rzeszowski koszykarki dokonały wielkiej rzeczy. Nz. Magda Bibrzycka. Krzysztof Kapica
W 5. kolejce rzeszowski AZS pokonał u siebie 65:55 Solpark Kleszczów Pabianice, zespół, który w I lidze nie przegrał od ponad 3 sezonów.

Wyjąwszy sezon w ekstraklasie, pabianiczanki wygrały w I lidze 66 meczów z rzędu. Super serię przerwał AZS, w szeregach którego rewelacyjną IV kwartę rozegrała Paulina Misiek (14 pkt.). Po meczu nasze koszykarki wycałowały trenera i zaśpiewały mu "sto lat" (w piątek kończy 37 lat).
Pierwszy odjazd
Rzeszowianki długo się rozkręcały, ale gdy w II kwarcie celownik ustawiła Magda Bibrzycka (2x3), w 5 minut zbudowały 17 punktów przewagi (39:22). Po koszu Błaszczyk z połowy w ostatniej sekundzie odsłony I połowa skończyła się wynikiem 39:33. Duża pauza nie posłużyła rzeszowiankom - łamały sobie zęby na obronie Solparku (3xbłąd 24 sekund) i ten w 36. min przegrywał tylko 36:39.
Solówka Misiek
W krytycznym momencie akcję dwa +1 zaliczyła Misiek i przyjezdne straciły rozpęd. IV kwarta to mecz Misiek kontra Solpark. Obsługiwana przez koleżanki pani Paulina przez 7 minut grała jak automat, na zimno mijała rywalki, zdobyła 14 "oczek" z rzędu i 3 minuty przed końcem sensacja była faktem (63:44). Za moment snajperka AZS złapała 5 faul i przy brawach opuściła boisko.
Ostatni czas
Edyta Koryzna trenerka Solparku wpuściła na boisko rezerwy. Rzeszowianki uznały, że to wywieszenie białej flagi i... pomyliły się. 38 sekund przed syreną wygrywały 63:55. Grzegorz Wiśniowski dla spokoju wziął czas, po którym resztki złudzeń pozbawiła Solpark Agata Rafałowicz.

- Niesamowita sprawa. Pabianice to ciągle firma, ma w składzie świetne koszykarki. Ale to moje dziewczyny pokazały dziś klasę i charakter - mówił szkoleniowiec AZS-u.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć, zmarłego we wtorek, Adam Rusinka, byłego prezesa Asseco Resovii.
AZS OPTeam RES-DROB RZESZÓW - SOLPARK KLESZCZÓW PABIANICE 65:55 (18:21, 21:8, 10:12, 16:14)
AZS: Rafałowicz 7 (5 as., 5 prz.), Włodarz 9, Misiek 26 (16 zb., 5 prz.), Bibrzycka 12 (2x3, 7 zb.) Łodygowska 5 oraz Miszczuk 6 (7 zb.), Arodź 0.
SOLPARK: Bogacka 18 (1x3), Krajewska 2, Piestrzyńska 6 (3 as., 4 prz.), Szulc 5 (8 zb.), Bajerska 12 (8 zb.) oraz Błaszczyk 8 (1x3), Włodarek 2, Szałecka 2, Kowalska 0, Olejnik 0. WIDZÓW ok. 150.