Wiktor Lampart szósty w finale MŚ. Gdyby nie deszcz...

bell
Szkoda, że przez deszcz nie udało się rozegrać w Pradze wyścigu finałowego, bo w nim Wiktor Lampart miałby szansę na medal... Krzysztof Kapica
Wiktor Lampart ze Stali Rzeszów zajął szóste miejsce w czwartkowym, deszczowym finale FIM Youth Gold Trophy w kategorii 250cc, czyli Młodzieżowych Mistrzostw Świata w klasie 250cc. który odbył się na praskiej Markecie. Mistrzem został Duńczyk Jonas Knudsen, wicemistrzem 15-letni Polak Karol Żupiński, a brązowy medal dla Szweda Phillipa Hellstroma-Bangsa. Ze względu na deszcz nie odbył się wyścig finałowy, a sędzia zaliczył wyniki po rundzie zasadniczej.

Knudsen wygrał wszystkie wyścigi, Żupiński przegrał tylko z nim. Lampart miał udane starty, ale na dystansie był wolniejszy od rywali i tracił pozycje oraz punkty. Ostatecznie junior Stali zdobył w serii zasadniczej dziesięć punktów (2,3,2,2,1) i awansował do półfinału, w którym dzięki udanej szarży w ostatnim łuku ograł Rosjanina Aleksandra Kajbuszewa i był drugi. Także drugi w drugim półfinale był Żupiński. Ze względu na mocno padający deszcz nie udało się rozegrać wyścigu finałowego, a biegi półfinałowe zostały anulowane. Szkoda, bo Lampart miał szansę na medal. Sędzia zdecydował o zaliczeniu zawodów po dwudziestu odsłonach.