Wisłok Strzyżów doczekał się wygranej na swoim stadionie

Z radości po strzelonej zwycięskiej bramce koledzy z zespołu powalili na ziemię ważącego ponad 100 kilo napastnika Wisłoka. Łukasz Pado
Wisłok Strzyżów po raz pierwszy w IV lidze wygrał u siebie. Szymon Grabowski i jego podopieczni pokonali Przełęcz Dukla 2-1.
Strzyżów (czarno-czerwone stroje) pokonał na swoim boisku Duklę 2-1.

Wisłok Strzyżów - Przełęcz Dukla 2-1

Mecz wyjątkowo rozpoczął się o 10 rano, bo później stadion w Strzyżowie zajęli strażacy, którzy mieli na nim zawody gminne.

Początek nie zaczął się jednak po myśli miejscowych. Gol dla gości za to ich bardzo ożywił. Miejscowi za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale było to ograniczone tylko do wstrzeliwania piłki w pole karne, gdzie rzadko sięgali jej miejscowi napastnicy.

Po przerwie okazji do strzelenia bramek było już więcej. Strzelali Krystian Baran i Paweł Pałys oraz Łukasz Śliwiński z drugiej strony, bez powodzenia. W ostatnim kwadransie przycisnęli gospodarze. Strzał z wolnego Szymona Grabowskiego obronił jednak Mirosław Nowak, a Adrian Żabiński nieznacznie spudłował strzelając głową.

Kibice domagali się wejścia króla strzelców klasy O w ubiegłym sezonie Roberta Klimka i doczekali się. Popularny "Limal" najpierw w doskonałej sytuacji skiksował, ale kilka minut później wpakował piłkę głową do siatki gości. Dając zwycięstwo swojej drużynie.

WISŁOK BRODA-SYSTEM STRZYŻÓW - PRZEŁĘCZ DUKLA 2-1 (1-1)

0-1 Pernal (18-głową, po wrzutce Koncewicza i sporym błędzie Zimnego),
1-1 K. Baran (30-głową, po akcji J. Barana i Pałysa),
2-1 Klimek (89-głową, po wrzutce Grabowskiego).