Wisłok Wiśniowa pokonał Błękitnych Ropczyce

Marcin Jastrzębski
Wisłok (zielone koszulki) tym razem był skuteczny i po serii porażek, zwyciężył. fot. Marcin Jastrzębski
Piłkarze Wiśniowej w końcu ustrzegli się błędów w grze obronnej i potrafili utrzymać korzystny rezultat. Wisłok jak zwykle nie chował się na własnej połowie, a grał odważnie, ofensywnie.

W poprzednich meczach jednak podopieczni Krzysztofa Podlaska, zawsze więcej stracili niż strzelili. Tym razem mecz ustawiła solidna gra miejscowych w pierwszej połowie.

Wynik otworzył Bartłomiej Bogacz. Gol był efektem dwójkowej akcji: Bartłomiej Bogacz - Waldemar Złotek. Błękitni nie odpowiedzieli żadnym skutecznym atakiem, a przed przerwą skutecznością błysną Waldemar Złotek.

Nie popisała się przy tym golu obrona gości. Po zmianie stron Błękitni chcieli odmienić losy meczu, ale Wisłok grał nadal ofensywnie.

Co gorsze dla przyjezdnych, czerwoną kartkę ujrzał Michał Ogrodnik (opluł jednego z piłkarzy Wiśniowej) i odrabianie strat zrobiło się jeszcze trudniejsze. W końcu Marka Domonia pokonał Robert Sulisz, ale doprowadzić do remisu Ropczyce nie były już w stanie.

WISŁOK WIŚNIOWA - BŁĘKITNI ROPCZYCE 2-1 (2-0)
1-0 Bogacz (28, asysta Złotek), 2-0 Złotek (42, zespołowa akcja), 2-1 Sulisz (85-wolny, Mądro sfaulował Sulisza)

WISŁOK: Domoń - Szołdra, Jakubowski, Rusyn, Śledź - Kawa (65. Piechowiak), Mądro, Kuter (90. Libucha), Baran (89. Długosz) - Złotek, Bogacz.

BŁĘKITNI: D. Kosiba - Róg, Kramarz, Wolak, Bonowicz (70. Rachwał) - Kot, Raś (42. Orzech), Sulisz, Proczek - Ogrodnik, Ł. Kosiba.

SĘDZIOWALI Piotr Ekiert oraz Leszek Śnieżek i Rafał Zaremba (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Baran, Kuter - Ł. Kosiba. CZERWONA KARTKA: Ogrodnik (61, niesportowe zachowanie). WIDZÓW 100.