Wisłoka Dębica pokonała Avię Świdnik

tor
Bohaterem meczu został Królikowski; otrzymał w tempo podanie od D. Kantora, kiwnął obrońcę i wpakował piłkę w długi róg. FOT. KRYSTYNA BARANOWSKA
Dębiczanie w końcówce sezonu zaskoczyli i wygrywają mecz za meczem. W sobotę po skutecznej grze zgarnęli 3 punkty po raz trzeci z rzędu.

Po kwadransie Avia wydawała się leżeć na deskach. Najpierw jej bramkarza pogrążył Mateusz Wolański, który skorzystał z wykładki Dariusza Kantora i strzałem z 11 metrów trafił do siatki. Minęły 4 minuty i róg wykonywał Mirosław Kalita.

Po nim strzelał Dariusz Kantor, obrońca wybił piłkę sprzed linii bramkowej, ale wobec dobitki Krzysztofa Królikowskiego nic nie poradził. Avia szybko strzeliła kontaktowego gola i gdyby nie Bartłomiej Dydo, przed przerwą prowadziłaby 3-2.

Taki wynik stał się jednak faktem. Wyrównanie nastąpiło po akcji Nowaka, który zagrał "w uliczkę" rezerwowemu Wojciechowi Białkowi. Potem "Biały" zagrał na pole karne do Rusieckiego, a ten strzałem z półobrotu dał prowadzenie Avii.

Bijatyka w przerwie

Kiedy piłkarze przebywali w szatni po I połowie na boisku doszło do bijatyki między pseudokibicami obu ekip. Stało się tak, bo służby porządkowe pozwoliły fanom gości wydostać się z "klatki".

Dębiczanie nie zwiesili głów i w dwie minuty wyprowadzili celne ciosy. Pierwszy zadał Łukasz Barycza, który po centrze Królikowskiego strzelał głową, a dokończył dzieła dobitką z nogi. Bohaterem meczu został Królikowski; otrzymał w tempo podanie od D. Kantora, kiwnął obrońcę i wpakował piłkę w długi róg.

AVIA ŚWIDNIK - WISŁOKA DĘBICA 3-4 (1-2)

0-1 Mateusz Wolański (11, asysta D. Kantora), 0-2 Królikowski (15, dobitka strzału D. Kantora), 1-2 Rusiecki (22, głową, asysta Boniaszczuka), 2-2 Białek (50, asysta Nowaka), 3-2 Rusiecki (76, asysta Białka), 3-3 Barycza (80, dobitka własnego strzału), 3-4 Królikowski (82)
AVIA: Mazur 4 - Kleszcz 3, Pielach 3, Paźdzsior 3, Cyranowski 3 - Gralewski 5, Orzędowski 5, Chmielnicki 5 (86. Chmura), Rusiecki 7 (88. Paluszek) - Nowak 6 (84. Nowiński), Boniaszczuk 4 (46. Białek 6).
WISŁOKA: Dydo 5 - Kleinschmidt 3, Konrad 3, Jędrusiak 4, Michał Wolański 3 - Mateusz Wolański 5 (88. Mądro), D. Kantor 6 (90. Kubisztal), Królikowski 8, Smaś 5 (80. Bielatowicz) - Kalita 6, Zołotar 5 (67. Barycza).
SĘDZIOWAŁ Tomasz Marynowski (Ostrowiec). ŻÓŁTE KARTKI: Paździor - Jędrusiak, Michał Wolański, Mateusz Wolański. WIDZÓW 400