Wisłoka Dębica pokonała Stal Nową Dębę

Kostka Grzegorz
Piłkarze Wisłoki, dzięki skutecznej końcówce pokonali Stal
Piłkarze Wisłoki, dzięki skutecznej końcówce pokonali Stal fot. Grzegorz Kostka
Gdyby nie bramka zdobyta przez Mateusza Urbaniaka w samej końcówce pierwszej połowy, to praktycznie można by powiedzieć, że się ona tylko odbyła.

Napastnik Stali wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki przez Mariusza Cichosza i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Wisłoki. Stracona bramka do szatni nie podcięła skrzydeł zawodnikom z Dębicy.

Po zmianie stron to właśnie Wisłoka była stroną przeważającą. Już jedna z pierwszych akcji gospodarzy powinna zakończyć się golem. Wojciech Dudek z faulował w polu karnym Tomasza Barycze a sam poszkodowany strzałem z jedenastu metrów nie zdołał pokonać Piotra Kunata.

Mimo przewagi gospodarzy, kibice na wyrównującego gola musieli poczekać do 70 minuty, kiedy to Mariusz Wolański strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. Chwile później wspomniany już Wolański wyłożył piłkę do Baryczy a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Dwie minuty później było już 3-1. Goście próbowali na spalonym złapać Adriana Augustyna i się pomylili. Zawodnik Wisłoki w sytuacji sam na sam zdobył trzeciego gola dla Wisłoki i przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Trzeba również wspomnieć o dwóch sytuacjach sam na sam Pawła Nowaka z bramkarzem miejscowych. Za pierwszym razem górą był Flasza, zaś drugim razem Nowak uderzył obok bramki.

WISŁOKA DĘBICA - STAL NOWA DĘBA 3-1
0-1 Urbaniak (45, po błędzie obrońcy),
1-1 Mariusz Wolański (70, strzał z rzutu wolnego w krótki róg),
2-1 Barycza (79, asysta Mariusz Wolański),
3-1 Augustyn (81, po indywidualnej akcji).

WISŁOKA:
Flasza - Golas, Cichos, Piłat, Wyszyński - Mariusz Wolański, Michał Wolański, Rokita, Augustyn - Zięba (66. Klich), Barycza (89. Cyza).

STAL:
Kunat - Szurgociński, Pastuła, Serafin, Dudek - Nowak, Dudziak, Uznański (84. Marut), Kowal - Milanowski (46. Diektiarenko), Urbaniak.

SĘDZIOWALI Michał Zięba oraz Miszko Sobczak i Marcin Grzyb (Rzeszów) ŻÓŁTE KARTKI Serafin, Uznański WIDZÓW: 300

Noty dla piłkarzy i sędziego w poniedziałkowym Stadionie.