Wisłoka Dębica zremisowała ze Stalą Sanok

Sławomir Oskarbski
Piłkarze Wisłoki (pasiaste koszulki) po pięciu meczach bez strzelonego gola, w końcu trafili do bramki przeciwnika. Sławomir Oskarbski
Kiedy tuż po przerwie Damian Mądro podwyższył na 2-0 dla Wisłoki, wydawało się, że dębiczanie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów pokonają Stal z Sanoka.

Nic z tych rzeczy. Goście wykorzystali rozkojarzenie miejscowych i szybko strzelili kontaktowego gola.

Potem przejęli inicjatywę w grze i ukoronowali to wyrównującą bramką. Tuż po niej dębiczanie byli bliscy ponownego objęcia prowadzenia, ale po strzale Mateusza Kantora piłka odbiła się od słupka.

Pięć minut przed końcem znów błysnęli wprowadzeni w przerwie Daniel Niemczyk i Piotr Spaliński. Pierwszy dośrodkował z prawej strony, a drugi główkował mocno, ale niecelnie.

WISŁOKA DĘBICA - STAL DOM-ELBO SANOK 2-2 (1-0)
1-0 Barycza (25), 2-0 Mądro (48-k.) 2-1 Spaliński (50), 2-2 Niemczyk (78).

WISŁOKA: Dydo - Bielatowicz, Konrad, Rzucidło, Pyskaty - Barycza (60. Wolak), Kędzior (16. Mariusz Wolański), Pokrywka, Mądro, Zołotar - Kantor.

STAL: Psioda - Kijowski (62. Chudziak), Sumara, Jaracz, Zajdel - Kosiba (53. Tabiasz), Węgrzyn, Kuzicki, Borowczyk - Pańko (46. Spaliński), Nikody (46. Niemczyk).

SĘDZIOWALI Andrzej Zwierzchowski oraz Paweł Charchut i Mieszko Sobczak (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Mądro - Jaracz, Borowczyk, Zajdel. WIDZÓW 500 (w tym 50 z Sanoka).