Wisłoka przegrała z Sandecją

Sławomir Oskarbski
Wisłoka za nic nie może wygrać tej wiosny. W sobotę marzyła o przełamaniu niemocy, ale jej gracze zeszli  z boiska ze spuszczonymi głowami.
Wisłoka za nic nie może wygrać tej wiosny. W sobotę marzyła o przełamaniu niemocy, ale jej gracze zeszli z boiska ze spuszczonymi głowami. KRZYSZTOF KĘDZIOR
W pierwszej połowie meczu pomiędzy Wisłoką i Sandecją najwięcej emocji, niestety, dostarczyli kibice obu drużyn.

WISŁOKA DĘBICA - SANDECJA NOWY SĄCZ 0-1 (0-0)

0-1 Jeżewski (56)

WISŁOKA: Zarychta 4 - Korona 3 (68. Smaś), Konrad 4, Jędrusiak 4, Kleinschmidt 4 - Bielatowicz 4 (60. Królikowski), Mateusz Wolański 4, Michał Wolański 4, S. Kantor 4 (60. Zołotar) - Barycza 4 (65. Mądro), D. Kantor 5.

SANDECJA: Kozioł 5 - Szczepanik 5, Fröhlich 5, Polański 5, Kandyfer 5 - Gryźlak 4, Orzechowski 4, Wańczyk 5, Zawiślan 4 (79. Rysiewicz) - Jeżewski 5 (73. Krupa), Nieć 4 (53. Damasiewicz).

SĘDZIOWAŁ Wojciech Sawa (Chełm). ŻÓŁTE KARTKI: Bielatowicz, Mateusz Wolański - Kandyfer, Wańczyk, Jeżewski. WIDZÓW: 600 (ok. 80 z Nowego Sącza).

W pierwszej połowie najwięcej emocji, niestety, dostarczyli kibice obu drużyn. Po mniej więcej pół godzinie gry pod bramę główną stadionu przybyli fani Stali Mielec, sympatyzujący z Sandecją. Na ich "przywitanie" natychmiast ruszyli kibice miejscowych. Część z nich pobiegła na skróty przez murawę. Jednocześnie po drugiej stronie stadionu z klatki dla przyjezdnych próbowali wydostać się sądeczanie. Z powodu ekscesów sędzia trzy razy na krótko przerywał mecz.

Co do poczynań piłkarzy, to też trudno o pochwały. Dębiczanie wprawdzie się starali, ale nie bardzo im wychodziło. Goście niespecjalnie kwapili się do ataków, ale po kwadransie powinni prowadzić 2-0. Nie skorzystali jednak z prezentów gospodarzy.
Najpierw Marcin Zarychta, po strzale Rafała Zawiślana, "wypluł" piłkę wprost pod nogi Piotra Niecia, ale ten z pięciu metrów trafił w słupek. Później Rafał Kleinschmidt interweniował tak niefortunnie, że oko w oko z Zarychtą znalazł się Michał Gryźlak. Przy pierwszym uderzeniu bramkarz miejscowych zrehabilitował się za wcześniejszy błąd, przy dobitce nie mógł już nic zrobić, ale sądeczanin fatalnie spudłował.

Kolejny prezent, już po przerwie, przyjezdni wykorzystali. Dawid Korona, próbując wybić piłkę z pola karnego wepchnął ją pod nogi Jonasza Jeżewskiego. Napastnik Sandecji spokojnie przełożył futbolówkę na prawą nogę i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Zarychcie.

Jedynym, który poważniej niepokoił Marka Kozioła, był Dariusz Kantor. W 33. minucie w zamieszaniu podbramkowym dębiczanin wyłuskał piłkę i trafił nawet w siatkę, tylko z nieodpowiedniej strony. Także jego strzały z dystansu były minimalnie chybione, albo padały łupem golkipera Sandecji. W ostatnich dziesięciu minutach piłkarze i kibice Wisłoki wykrzesali z siebie resztki energii i zwiększyli aktywność. Efektem było zamknięcie Sandecji, przy ogłuszającym dopingu, na jej połowie i seryjnie wykonywane rzuty wolne i rożne. Niestety, sądeczanom krzywdy one nie zrobiły.