Wushu. Chiński sukces Tygrysów. Nasi zawodnicy w światowej czołówce

Bartosz Gubernat
Zawodnicy rzeszowskiego klubu podczas mistrzostw.
Zawodnicy rzeszowskiego klubu podczas mistrzostw. Archiwum
Osiem medali przywieźli zawodnicy z Rzeszowa z Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego, które odbywały się w Chinach.

- Przygotowania do tych największych na świecie zawodów zajęły nam wiele miesięcy. Wymagały mnóstwa wyrzeczeń i były okupione bardzo ciężką pracą. Ale było warto - przekonuje siedmioosobowa grupa zawodników z Rzeszowa, która wczoraj nad ranem wróciła z Chin.

5. Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego rozgrywane w Huang Shan były największymi zawodami rozgrywanymi w tej dyscyplinie. Ze względu na dużą liczbę startujących, rozgrywane były w dwóch sesjach dziennie, na czterech arenach równocześnie. Wystartowało w nich ok. 3000 zawodników reprezentujących 55 krajów. Polskę reprezentowało 39 osób, w tym siedmiu zawodników rzeszowskiego klubu Nan Bei Tygrys.

Nasza drużyna wywalczyła aż 47 medali. W konkurencjach form ręcznych i z tradycyjną bronią chińską 8 z nich padło łupem rzeszowian. Dwa srebrne krążki wywalczył Bohdan Sawczyn, medal brązowy i srebrny Anna Liszcz, a dwa medale brązowe Bartłomiej Rawski. Annie i Marioli Kubiak udało się stanąć na najniższym stopniu podium. Tuż za nim uplasowali się utalentowana Ewa Solarz i Robert Mrózek. Złote medale niemal we wszystkich konkurencjach podzielili między siebie reprezentanci krajów azjatyckich i Rosji.