Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory parlamentarne 2019. Kandydaci podkarpackiej Koalicji Obywatelskiej chcą walczyć ze smogiem

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Walkę o poprawę jakości powietrza zapowiadają podkarpaccy kandydaci na posłów startujący w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej.
Walkę o poprawę jakości powietrza zapowiadają podkarpaccy kandydaci na posłów startujący w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej.
Walkę o poprawę jakości powietrza zapowiadają podkarpaccy kandydaci na posłów startujący w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej. Sposobem ma być stopniowe odejście od ogrzewania opartego na węglu i koniec z importem odpadów.

Kandydaci na posłów kolejne punkty swojego programu wyborczego przedstawili w czwartek w rejonie elektrociepłowni w Rzeszowie.

- To miejsce szczególne, bo tutaj za rządów PO i PSL powstały obiekty, które mają duży wpływ na jakość powietrza w regionie. M.in. termiczna spalarnia odpadów

- przekonywał poseł Zdzisław Gawlik.

Na kogo głosować?

Kandydaci KO przekonują, że działania rządu PiS w kwestii ochrony środowiska i walki ze smogiem są niewystarczające. Ich zdaniem ostatnie 4 lata zostały przez rządzących zmarnowane. Zapewniają, że jeśli wygrają październikowe wybory, to się zmieni.

Poseł Gawlik zwraca uwagę, że w Polsce z powodu złej jakości powietrza umiera rocznie 45 tysięcy Polaków, a 36 z 50 miast na świecie, w których powietrze jest najbardziej zatrute, leży w Polsce.

- Tymczasem w ubiegłym roku do Polski sprowadzono z Rosji ponad 14 mln ton zanieczyszczonego węgla - mówi Zdzisław Gawlik.

Teresa Kubas-Hul uzupełnia, że ponad 5 mln Polaków nie ma pieniędzy na opłacenie rachunków za ogrzewanie domów. I przekonuje, że KO ma konkretne pomysły na rozwiązanie problemu smogu, a także eliminacji wszechobecnego plastiku.

Czy weźmiesz udział w najbliższych wyborach parlamentarnych?

  1. 90.88%
  2. 5.23%
  3. 3.89%

- Trzeba wreszcie uporządkować kwestie rozliczeń za energię produkowaną przez instalacje fotowoltaiczne. Aktualnie gospodarstwo domowe sprzedając ją zakładowi energetycznemu, traci 20 procent ceny, a przedsiębiorca 30 procent. Rozliczenie powinno się odbywać bez straty, w stosunku 1:1. Tym bardziej że Polska do przyszłego roku musi produkować już 15 procent energii z odnawialnych źródeł - mówi Paweł Poncyliusz, „jedynka” na podkarpackiej liście KO.

Dowiedz się więcej

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24