Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Zgorzelec
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU
-
2
Ireneusz Owsik
96
(0,76%)
-
4
Jolanta Mandau
100
(0,79%)
-
7
Lidia Urszula Chruścińska
32
(0,25%)
-
9
Janusz Lech Górski
30
(0,24%)
-
3
Ryszard Wiktor Droszcz
611
(4,82%)
-
5
Jerzy Ryszard Kabała
69
(0,54%)
-
1
Alicja Sośniak
473
(3,73%)
-
6
Agnieszka Joanna Świątecka-Gryszczuk
47
(0,37%)
-
8
Tomasz Jakub Mikołajczyk
14
(0,11%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI
-
6
Wiesława Janina Dziemiesz
44
(0,35%)
-
1
Mirosław Fiedorowicz
537
(4,24%)
-
5
Andrzej Miszczanowicz
15
(0,12%)
-
4
Katarzyna Edyta Zych
161
(1,27%)
-
8
Andrzej Rojek
144
(1,14%)
-
9
Marek Zenon Wolanin
213
(1,68%)
-
3
Zbigniew Zdanowicz
143
(1,13%)
-
7
Joanna Tokarczuk
115
(0,91%)
-
2
Anna Józefa Tomczyk
226
(1,78%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
9
Honorata Patelska-Walczak
35
(0,28%)
-
4
Zdzisław Konieczny
91
(0,72%)
-
2
Waldemar Pakuła
155
(1,22%)
-
3
Dorota Piasecka
215
(1,70%)
-
1
Wiesław Piotr Tymiński
220
(1,74%)
-
8
Kewin Zatylny
156
(1,23%)
-
6
Mateusz Włos
36
(0,28%)
-
7
Katarzyna Osóbka
34
(0,27%)
-
5
Grażyna Maria Niedziela
49
(0,39%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
-
3
Paweł Jakub Babicz
123
(0,97%)
-
4
Edyta Anna Radziszewska
73
(0,58%)
-
7
Jacek Konrad Nowak
47
(0,37%)
-
2
Tomasz Jerzy Rudziński
260
(2,05%)
-
9
Bartosz Dominik Konieczny
171
(1,35%)
-
1
Andrzej Marek Weychan
763
(6,02%)
-
5
Anna Poniedziałek
81
(0,64%)
-
8
Estera Gilowska
30
(0,24%)
-
6
Marta Kacperska
31
(0,24%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Artur Stanisław Bieliński
1 190
(9,40%)
-
4
Radosław Stanisław Baranowski
413
(3,26%)
-
3
Marek Janusz Kurzyński
711
(5,61%)
-
5
Małgorzata Jaroszewska
187
(1,48%)
-
2
Eleonora Grażyna Kozieł
614
(4,85%)
-
9
Zbigniew Kozłowski
385
(3,04%)
-
7
Danuta Serafińska
145
(1,14%)
-
8
Wojciech Krzysztof Szymków
162
(1,28%)
-
6
Małgorzata Belka-Pałka
132
(1,04%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
9
Renata Polonis
126
(0,99%)
-
6
Dariusz Kącki
92
(0,73%)
-
8
Tomasz Kasprzyk
145
(1,14%)
-
7
Aleksandra Piotrowska
204
(1,61%)
-
2
Artur Tokarczyk
690
(5,45%)
-
4
Grzegorz Bronisław Szelachowski
137
(1,08%)
-
3
Wioleta Popęda
299
(2,36%)
-
1
Jadwiga Barbara Buciuto
1 239
(9,78%)
-
5
Eugeniusz Władysław Dudzik
155
(1,22%)
Okręg 2
Miasto i Gmina Bogatynia
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU
-
1
Konrad Marek Wysocki
522
(4,92%)
-
3
Artur Bohdanowicz
617
(5,82%)
-
6
Joanna Barbara Wietrzykowska
81
(0,76%)
-
5
Krzysztof Zbigniew Suszczyński
224
(2,11%)
-
4
Małgorzata Wiśniewska
216
(2,04%)
-
2
Jolanta Karolina Nietrzeba-Marcinonis
447
(4,21%)
-
7
Artur Sienkiewicz
832
(7,84%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI
-
2
Abdellah Rizki
275
(2,59%)
-
3
Bogusław Sroczyński
58
(0,55%)
-
1
Bogumił Jan Tyszkiewicz
173
(1,63%)
-
5
Ala Marta Czajkowska
117
(1,10%)
-
6
Anna Chudy
71
(0,67%)
-
4
Sylwia Katarzyna Raba
55
(0,52%)
-
7
Piotr Kazimierz Woeltz
83
(0,78%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTY KOMITET WYBORCZY - WOLNE WYBORY
-
3
Waldemar Stępień
97
(0,91%)
-
1
Joanna Małgorzata Adaszewska
208
(1,96%)
-
2
Piotr Marek Danielecki
45
(0,42%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Roland Liro
40
(0,38%)
-
3
Katarzyna Justyna Kobes
28
(0,26%)
-
2
Robert Krzysztof Zatylny
35
(0,33%)
-
5
Jerzy Czerwiński
31
(0,29%)
-
4
Krystyna Drobniak
28
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
-
2
Mirosław Dariusz Nowak
337
(3,18%)
-
1
Adam Zenon Balcer
669
(6,31%)
-
4
Marcin Marian Gowin
427
(4,03%)
-
5
Artur Dejniak
185
(1,74%)
-
6
Elżbieta Eleonora Brożek
203
(1,91%)
-
7
Krystyna Franciszka Gnacy
176
(1,66%)
-
3
Katarzyna Lucyna Bartkowiak
217
(2,05%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
3
Irena Teresa Komarnicka
194
(1,83%)
-
4
Joanna Iżycka-Kuś
235
(2,22%)
-
2
Natasza Anna Hładuń
701
(6,61%)
-
1
Leszek Józef Panacheda
405
(3,82%)
-
7
Daniel Ernest Fryc
175
(1,65%)
-
6
Grzegorz Tomasz Kina
238
(2,24%)
-
5
Henryk Piotr Pierzchalski
198
(1,87%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Krzysztof Ostrówka
334
(3,15%)
-
1
Wiktoria Rataj
596
(5,62%)
-
5
Małgorzata Anna Płaszczyńska
122
(1,15%)
-
7
Iwona Dominika Woźnicka
305
(2,88%)
-
3
Patryk Sebastian Stefaniak
290
(2,73%)
-
6
Krzysztof Grzegorz Rudziewicz
79
(0,74%)
-
2
Wiesława Anna Kisiel-Smółka
238
(2,24%)
Okręg 3
Miasto i Gmina Pieńsk; Gmina i Miasto Węgliniec
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU
-
1
Szymon Mikołajczyk
397
(6,16%)
-
4
Beata Anna Paszkiewicz
33
(0,51%)
-
5
Henryka Franciszka Breczko
45
(0,70%)
-
3
Grażyna Halina Sroka
48
(0,74%)
-
2
Paweł Czapliński
234
(3,63%)
-
6
Mirosław Sochoń
175
(2,71%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI
-
2
Włodzimierz Jacek Okoń
99
(1,54%)
-
1
Iwona Anna Derucka
377
(5,85%)
-
4
Antoni Strzelczyk
126
(1,95%)
-
3
Anna Kleszczyńska
108
(1,68%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
2
Grzegorz Piotr Sierżant
146
(2,26%)
-
1
Bolesław Piotr Hyrlik
33
(0,51%)
-
3
Anna Maria Jaworska
44
(0,68%)
-
4
Franciszek Bołoz
86
(1,33%)
-
6
Angelika Kochman
59
(0,92%)
-
5
Agnieszka Joanna Pasieczny
13
(0,20%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
-
1
Karolina Anna Koprowska
137
(2,13%)
-
2
Anna Regina Garbowska
33
(0,51%)
-
5
Adam Chorążyczewski
8
(0,12%)
-
3
Joanna Julia Karczmarczyk
37
(0,57%)
-
4
Łukasz Szybko
27
(0,42%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Wiesław Edward Frelich
484
(7,51%)
-
6
Henryk Kramarzewski
208
(3,23%)
-
2
Małgorzata Ewa Sokołowska
702
(10,89%)
-
3
Ilona Jadwiga Curyło-Dziuba
692
(10,73%)
-
5
Teresa Jadwiga Głuszak
75
(1,16%)
-
4
Marek Leszek Popko
266
(4,13%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Krzysztof Franciszek Mazurek
909
(14,10%)
-
2
Mirosław Stanisław Koza
302
(4,68%)
-
3
Izabela Kinga Uśpieńska-Domagała
101
(1,57%)
-
4
Beata Iwona Grela
195
(3,02%)
-
5
Grażyna Świercz-Latała
57
(0,88%)
-
6
Karol Adam Aftyka
191
(2,96%)
Okręg 4
Gmina Zgorzelec; Miasto Zawidów; Gmina Sulików
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE PRAWICY DLA POWIATU
-
1
Konrad Andrzej Tkaczyk
520
(6,75%)
-
2
Ireneusz Andrzej Piątek
37
(0,48%)
-
4
Rafał Dariusz Kazimierski
9
(0,12%)
-
5
Bogusława Maria Delijewska
75
(0,97%)
-
3
Joanna Izabela Pal
89
(1,15%)
-
6
Adam Paweł Maliwiecki
65
(0,84%)
-
7
Agnieszka Grześkowiak
15
(0,19%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD PONAD PODZIAŁAMI
-
4
Barbara Alicja Mędrek-Rutowicz
219
(2,84%)
-
5
Małgorzata Korelin
114
(1,48%)
-
1
Kazimierz Janik
504
(6,54%)
-
2
Marian Matyjasik
506
(6,56%)
-
6
Dariusz Tadeusz Kryński
70
(0,91%)
-
3
Anna Beata Malkiewicz
99
(1,28%)
-
7
Jan Zatylny
220
(2,85%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
4
Rafał Maj
29
(0,38%)
-
3
Bożena Danuta Mularczyk-Rabiko
143
(1,85%)
-
5
Bartłomiej Wadzicki
68
(0,88%)
-
1
Anna Grażyna Kawalec
225
(2,92%)
-
2
Michał Dżoga
185
(2,40%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
-
4
Anna Kielar
152
(1,97%)
-
5
Patrycja Dąbrowska
50
(0,65%)
-
1
Cezary Waldemar Wieczorek
173
(2,24%)
-
2
Mirosław Mariusz Jackiewicz
38
(0,49%)
-
3
Mariusz Jacek Dróżdż
66
(0,86%)
-
6
Magdalena Majocha
149
(1,93%)
-
7
Krzysztof Henryk Kołosionek
51
(0,66%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Agnieszka Horodecka
119
(1,54%)
-
5
Elżbieta Alina Wąsowska-Bodo
102
(1,32%)
-
6
Mieczysław Okoń
312
(4,05%)
-
2
Jan Kolbuch
338
(4,38%)
-
3
Mariola Zofia Żurawińska
133
(1,73%)
-
7
Mirosław Celuch
354
(4,59%)
-
1
Krystyna Radzięta
501
(6,50%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Anna Czesława Wierzbicka-Zawada
478
(6,20%)
-
4
Józef Bąk
126
(1,63%)
-
5
Bożena Szczygielska
202
(2,62%)
-
2
Katarzyna Szczech
319
(4,14%)
-
3
Iwona Urszula Szatkowska
454
(5,89%)
-
7
Andrzej Józef Muniak
262
(3,40%)
-
6
Sławomir Bogdanowicz
138
(1,79%)