Wychowanka Ósemki Rzeszów mistrzynią Polski

Karolina Pikul w finale odmiany 8-bil nie dała szans nadziei polskiego żeńskiego bilarda. archiwum
Karolina Pikul (Oskar Stalowa Wola) zdobyła w Kielcach złoty medal mistrzostw Polski w pool bilard, w odmianie 8-bil. W finale pokonała 5:2. Oliwię Czupryńską (Nosan Kielce).

Oliwia to największy talent w żeńskim bilardzie w ostatnich latach (mistrzyni świata juniorek, mistrzyni Europy seniorek). Karolina z kolei jest zawodniczką z największa ilością medali MP. Większość z nich zdobyła dla Ósemki Rzeszów. Niedawno zmieniła klub, ale także miejsce zamieszkania (Anglia).

W tym roku właściwie nie startowała żadnych turniejach, ale ogromne doświadczenie pomogło jej w solidnie się przygotować do czempionatu. W meczu o złoto lepiej wystartowała nastolatka z kolei. Prowadziła 2:0, ale "Karolcia" nie straciła rezonu i kolejnych 5 partii rozstrzygnęła na swą korzyść.

- Był to chyba niezły mecz. Oliwia fajnie zaczęła, ale potem popełniła kilka błędów, złapałam dobry rytm i jakoś poszło - śmieje się bilardzistka.

5 miejsce wywalczyła Sylwia Ząbek (Pino Dębica), 9 Kinga Stawarz (Ósemka), młodsza siostra Karoliny.

W odmianie 9-bil Karolina już nie poszalała. Po porażce z Agatą Sokołowska (Nosan), na lewej stronie drabinki ograła siostrę (6:5), po czym dostała lanie od Sylwii Ząbek (1:6) i skończyła rywalizację na 7 pozycji (Kinga na 9).

- To już nie był mój dzień - skonstatowała "Karolcia".

U mężczyzn w 8-bil dalekie 17 miejsce zajął rzeszowianin Tomasz Kapłan (wychowanek Ósemki reprezentuje Nosan). Na lewej stronie przegrał 5:8 z Michałem Turkowskim (Nosan), który potem zdobył złoto, ogrywając w finale 8:7 swego klubowego kolegę Karola Skowerskiego.