Wynik żużlowego meczu w Tarnowie utrzymany!

Anna Janik
Bartosz Frydrych
Speedway Ekstraliga zweryfikowała wyniki ligowych pojedynków. Wśród nich jest rezultat budzącego kontrowersje meczu Unia Tarnów - PGE Marma Rzeszów.

53:37 - takim wynikiem zakończyło się niedzielne derbowe spotkanie pomiędzy Unią Tarnów a PGE Marmą Rzeszów. W tym tygodniu nad meczem raz jeszcze pochyliła się Speedway Ekstraliga. Strona rzeszowska od początku zgłaszała wątpliwości, związane ze zbyt długą przerwą po biegu 7 tego spotkania. Z powodu zepsutych polewaczek, a później wozu strażackiego trwała ona 45 min. Tymczasem regulamin mówi, że jeżeli przerwa w zawodach jest dłuższa niż 30 minut sędzia powinien ogłosić walkower dla drużyny gości.

W wydanym dziś komunikacie Speedway Ekstraliga oznajmiła, że rezultat zostaje utrzymany. Od decyzji weryfikacyjnej przysługuje odwołanie do Trybunału Związku. Na ewentualne odwołanie rzeszowscy działacze mają dwa tygodnie.

PGE Marma Rzeszów z dorobkiem 11 punktów znajduje się obecnie na 8 miejscu w tabeli, otwierając strefę spadkową.