Wyniki: piłka nożna, klasa A i B Dębica (30/31 października)

pmarkocki
sxc.hu
W spotkaniu sąsiadujących w tabeli klasy A drużyn Lubziny z Krzywą zwycięstwo odnieśli gospodarze. W pierwszej odsłonie przyjezdnym pomagał wiatr, po zmianie stron, zawodnicy Strażaka nie pozostawili cienia wątpliwości, komu należą się 3 punkty.

Spotkanie lidera z wiceliderem zakończyło się sukcesem Nagoszyna. Obie drużyny zaczęły mecz ostrożnie, badając możliwości przeciwnika. Jednak, kiedy w 28. minucie po raz pierwszy skierował piłkę do bramki, gospodarze ruszyli do ataku. Jeszcze po jednej bramce w wykonaniu Kamila Adamczaka i Mateusza Mazura i do przerwy LKS prowadził już 3-0. W II połowie obie drużyny zdobyły po dwa gole. Po meczu koledzy z zespołu gratulowali Adamczakowi 15, zdobytych w tej rundzie, bramek.

STRAŻAK LUBZINA - SOKÓŁ KRZYWA 4-2 (1-2)
BRAMKI: Kurgan (43), Węgrzynowicz (75), Rybski (80), Cieśla (88) - Rybski (23 - samobójcza), Patro (27).

LUBZINA: Bielatowicz - (46. R. Rybski) - A. Alberski, Skórski, Kurgan, J. Rybski - Cieśla, Siwek, P. Alberski (46. Siwula), Pyskaty (70. Mendyka) - D. Kipa (46. Węgrzynowicz), Fryz.
KRZYWA: Skwirut - Wiktor, Stanek (73. Wąsik), K. Wojton, Stec - Sitko, Filipek, Śmiałowski, P. Wojton - Patro, Pawlikowski.
SĘDZIOWAŁ: Krzysztof Lipczyński (Dębica)
WIDZÓW: 150

POZOSTAŁE MECZE: Ostra Gumniska - LKS Brzeźnica 0-3 (0-1) Bielański (10), Kania 2 (70, 90); Monis Bielowy - Brzostowianka Brzostek 1-3; LKS Pustków - Borowiec Straszęcin 0-1 (0-1) Zasowski (35); Łęki Górne - LKS Łopuchowa 4-1; Orły Borowa - Dragon Korzeniów 4-1 (1-1) Waśko 2 (20 - karny, 87), Skrzypek (65), Kędzior (70) - Szostek (40); LKS Nagoszyn - Victoria Ocieka 5-2 (3-0) Dmuchała (28), Adamczak 2 (40, 52), M, Mazur (41), W. Mazur (67) - M. Opiela (55), Proczek (65); LKS Żyraków - Progres Kawęczyn 1-1 (1-0) Rokita (41) - samobójcza (70).
Klasa B * grupa I
Fatalna kolejka dla liderów

Piłkarze z Wiewiórki znaleźli sposób na lidera i po zaciętym pojedynku wygrali z Głowaczową. Przegrała również Zawada i straciła przodownictwo w tabeli na rzecz Borkovii.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Gnojnicy z Ostrowem. W przedostatniej minucie gospodarze mieli szansę na zdobycie zwycięskiego gola, jednak bramkarz gości sfaulował napastnika Interu, za co został ukarany czerwoną kartką.

Po zaciętym spotkaniu Paszczyniak wygrał z Basztą. Obie drużyny wykazały się dużą wolą walki, co przyczyniło się do kilku żółtych kartek.

Wyższość nad Małą pokazała Góra Ropczycka strzelając swoim przeciwnikom aż 6 bramek. Mimo iż drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, a do tej pory miały tą samą liczbę punktów, Korona .

INTER GNOJNICA - LKS OSTRÓW 1-1 (1-1)
BRAMKI: M. Rogala (32 - karny) - Waluś (4).

GNOJNICA: Ziobro - Świstak, Bartosz, Piątek, Kutkowski - Gdowik, M. Rogala, Klocek, T. Bieś, - M. Bieś (70. Siepierski), Świerad.
OSTRÓW: Betleja - Canek, Plezia, Ogrodnik, Perlik - Warchoł, Waluś (75. Wiater), Nowacki (85. Stec), Ochab - Szalwa (57. Czyja), Maciejko.
SĘDZIOWALI: J. Pazdan oraz Paweł Bieszczad i Dawid Pluta (Dębica).
ŻÓŁTE KARTKI: Kutkowski, Świstak, M. Bieś - Plezia, Ogrodnik, Waluś. CZERWONA: Betleja (89 - faul taktyczny) WIDZÓW 250

POZOSTAŁE WYNIKI: Paszczyniak Paszczyna - Baszta Zawada 2-1 (2-0) S. Wolak (27), R. Kozioł (42) - Witkowski (82); Korona Góra Ropczycka - LZS Mała 6-0 (4-0) Kułak 2 (2, 8), Skóra (24), Pondo (38), Szajkowski (46), Zieliński (64 - karny); Olchovia Olchowa - Huragan Przedbórz 3-2 (1-1) dla gospodarzy: Cender (50), Szela (66), Szczyrek (78); Olimpia Nockowa - Gród Będziemyśl 0-6 (0-3) Żurad 4, Marchlik, T. Michalski; Borkovia Borek Wielki - LKS Stasiówka 3-0.

Klasa B * grupa II
Rozczarowanie w Podgrodziu

Innego wyniku spodziewali się zawodnicy Bodzosu, Kamieniarz jednak nie dał się zaskoczyć i wywiózł z Podgrodzia komplet punktów.

Lider z Głowaczowej poległ w Wiewiórce. Już w I połowie gospodarze prowadzili 3-0. Po przerwie gościom udało się wyrównać. O losach spotkania zadecydował jednak wykorzystany przez Lisa karny, który przechylił szalę zwycięstwa.
Chociaż na boisku, w derbowym meczu, zawodnicy ze Starej Jastrząbki i Żdżarów rozegrali wyrównane spotkanie, do bramki trafiali tylko ci z Dąbrówki.

BODZOS PODGRODZIE - KAMIENIARZ GOLEMKI 0-3 (0-1)
BRAMKI: Kabaka (37), Marć 2 (61, 87).

PODGRODZIE: Mirus - Płaszyca, Chabaj, Buszek, Kramarz - Nowak (84. Barnaś), Rusin, Borowiec, Skóra (75. Korzecki) - Jasica (75. Gawle), Tomaszewski.
GOLEMKI: Przbycień - Nosal, Michał Lada, Cholewa, Michał Lada II (45. K. Lada) - Ciebień, Klęk (77. Zagórski), Skubel, Szumski - Marć, Kabaka.
SĘDZIOWALI: Jakub Koza oraz Jacek Lesiak i Stanisław Wałęga (Dębica).
WIDZÓW 50.

POZOSTAŁE WYNIKI: Jamnica Dulcza Wielka - LKS Jodłowa 3-0 (2-0) Kużdzał 2 (35, 63), Wolak (39); LKS Wiewiórka - LKS Głowaczowa 4-3 (2-0) Malinowski (38), Pi. Mikrut (44), Pa. Mikrut (46), Lis (90 - karny) - Kołodziej (48) Krzyżak (50), Knych (80); Dąbrówka Stara Jastrząbka - LZS Żdżary 3-0 (1-0) Michoń 2 (4, 62), Durołek (80); LKS Bobrowa - LKS Góra Motyczna 0-1 (0-0) Bieszczad (75).
Pauzował: LKS Zasów-Mokre.