Wyniki; piłka nożna, klasa A i B Rzeszów: kolbuszowskie derby na remis

mawa, ola, mj, arko, tsz
Gracze Sokoła (czerwono-białe stroje) źle rozpoczęli derbowy pojedynek, ale w ostatnich minutach zdołali odpowiedzieć bramką, która dała im remis. fot. MARCIN JASTRZĘBSKI
Jednostronny pojedynek najsłabszych dotąd zespołów grupy I A klasy. Sokołów po pięciu bramkach 24-letniego Piotra Darochy ograł 9-1 Lutoryż.

KLASA A: GRUPA I

- Mam nadzieję, że się nie wystrzelaliśmy i coś jeszcze wygramy - mówił Kazimierz Woś, działacz Sokoła. W meczu zespołów z czuba tabeli Głogovia ograła Piasta.

Emocje w meczu w Nosówce, a zawód w Bratkowicach. Bratek, który w poprzednich dwóch sezonach był o krok od awansu, tym razem przegrał, aż 1-5 i osiadł w dolnych rejonach tabeli.

BRATEK BRATKOWICE - ZIMOWIT RZESZÓW 1-5 (1-2)
BRAMKI: Cyło (18) - Sowa (6), Baciak (35), Kłeczek (57), Sikora (73), Dziedzic (80).

BRATKOWICE: Z. Rusin (72. P. Jucha) - R. Jucha (74. Wołowiec), D. Hejnig, M. Hejnig, K. Rusin, Kurowski - Sala (73. Ł. Jucha), Łoboda - Cyło, Kosturek (30. Cioch).

ZIMOWIT: Trojniak - Miąsik, Bogdanowicz, Sikora, Lęcznar - Kuczma (80. Przybyło), Dziedzic, Kłeczek, Rak - Baciak (89), P. Rusin (90. Mijalny).

SĘDZIOWALI Gawron oraz G. Wąchadło i Pająk (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: D. Jucha - Sowa; CZERWONA: Lęcznar (44, faul taktyczny). WIDZÓW 150.

POZOSTAŁE WYNIKI: Głogovia Głogów - Piast Nowa Wieś 1-0 (0-0) Bosek (60); Jedność Niechobrz - Jasionka 4-1 (0-1) Buda (47-karny), Bekierski (62), Grzebyk (80, 90) - Jucha (29); TG Sokół Sokołów - Płomyk Lutoryż 9-1 (5-1) P. Darocha 5 (4, 12, 27, 43, 74), Nizioł 2 (51, 88), A. Piękoś (38), T. Nowak (65-wolny) - Ziemba (15); Inter-Zapas'51 Świlcza - Granit Wysoka Strzyżowska 3-0 (0-0) Cich (55, 72), Róg (85); Novi Nosówka - Przybyszówka 0-1 (0-0) Piękoś (74); Herman Hermanowa - Wisłok Strzyżów 0-0.

GRUPA II
Wólka Podleśna po 4 wygranych z rzędu przegrała w Albigowej. Również wicelider poległ na boisku beniaminka w Nienadówce. Jedynie Medynia Głogowska z drużyn z czołówki wygrała swoje spotkanie.

10 goli zobaczyli kibice w Dylągówce. Gospodarze prowadzili już w 13 sekundzie 1-0 a po 7 minutach 2-0 ale ostatecznie przegrali. Goście aż 4 bramki zdobyli po stałych fragmentych gry. Dalej bez zwycięstwa pozostaje Brzeg Białobrzegi. W Kraczkowej obudzili się dopiero po zmianie stron ale wtedy już przegrywali 3-0 i nie zdołali dogonić rywali.

KS STOBIERNA - KOSINA 3-2 (2-1)
BRAMKI: Kot (25), W. Bal (37), G. Bal (68) - Marszał 2 (5, 82)

STOBIERNA: Sieńko - R. Lepionka, Ł. Lepionka, M. Lepionka, Szczygieł, Drzał (75. Nędza), W. Bal. M. Bal (80. Tereba), G. Bal (60. S. Lepionka) - Wilk, Kot.

KOSINA: Kopeć - Kamiński, Peszek, Świętoniowski, Wacław Łuksik, Wojciech Łuksik, Biały, Machniak, Tomaszek, Marszał, Leśniak.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polonia Hyżne - Palkovia Palikówka 3-6 (1-1) Ślemp 2 (20, 47), Kyc (86) - Gancarz 2 (27, 80), Pietraszek 2 (68, 74) Krzywdzik (60), Lech (54); Plantator Nienadówka - Grom Handzlówka 3-0 (0-0) M. Niemiec 2 (80, 85), Ciupak (60); Czarni Kraczkowa - Brzeg Białobrzegi 5-3 (3-0) dla gospodarzy Nowak 2, Ziaja 2, Możdzeń; Tatyna Dylągówka - Start Brzóza Stadnicka 4-6 (3-4) Dykiel 2 (7, 23), Toporek (1), Kłoda (85) - Leja 2 (30, 38), M. Czech (15), Miazga (44), Praiss (65), samobójcza (75); Astra Medynia Głogowska - Błękit Żołynia 1-0 (1-0) Bułaś (45); Arka Albigowa - Wólka Podleśna 3-1 (2-1) Pysz (30), Mach (36-karny), Sowa (85) - Berkiewicz (31)

GRUPA III
Piłkarze Czarnych Trześń w końcu zapunktowali. Pokonali na własnym boisku zdecydowanie wyżej notowanego rywala - Tempo Cmolas aż 5-2.

Golem z rzutu karnego w doliczonym czasie remis w Hucinie uratował Przyłek. Babicha u siebie została rozgromiona przez piłkarzy z Przecławia.

WILGA WIDEŁKA - ZŁOTNICZANKA ZŁOTNIKI 0-1 (0-1)
BRAMKA: Folta (38).

WILGA: Sito - Ł. Gniewek, Niezgoda, Przybyło, Filipowicz - A. Gniewek (46. Wąsik), Zygo, Dawid Płoch, Pastuła (46. Posłuszny) - Gorczyca, Duda.

ZŁOTNOCZNAKA: Foltak - Breguła, Ząbek, Kapel, Kmiecik - Źródło, Jurek (70. Skwara), Chybicki (75. B. Szaładyga), Ciejka (85. Kołacz) - Folta, Krężel (82. S. Szaładyga).

SĘDZIOWALI Wiesław Leniart oraz Janusz Bęben i Sławomir Kopeć (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Duda - Folta. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Czarni Trześń - Tempo Cmolas 5-2 (4-1) Dąbrowski 2, Cichowski, Indyk, Dziewit - P. Wilk 2; Babicha - Team Przecław 2-8 (1-4); Sokół Malinie - Wiśnia Trzciana 2-1 (1-1) J. Miłoś 2 (24, 90) - M. Żelazko (34); Victoria Czermin - Atut Podborze 4-1 (1-1) Głodzik (36), Furniotis (49), Soboń (69), Petrykowski (76-karny) - Kuroś (80); Hucina - Marmury Przyłęk 1-1 (1-0) Jadach (36) - Dubiel (90+2-karny); Radomyślanka Radomyśl Wielki - Ostrovia Ostrowy Baranowskie 6-2 (2-1) Cierpich (25), Dudek 2 (29, 84), Kowalski (56), Szydło 2 (63, 78) - G. Szczęch (40), Parys (77).

KLASA B: GRUPA I

Piłkarze Junaka wykorzystali remis Mrowli w meczu Rudną Małą i objęli prowadzenie w tabeli. Punktami podzieli się również zawodnicy Zaczernia i Bud Głogowskich.

Mecz w Zaczerniu miał dziwny przebieg, bo goście prowadzili już 0-2 i w końcówce I połowy stracili 3 bramki. W II połowie w 85 minucie karnego dla Bud nie wykorzystał Paweł Kloc, ale zrewanżował się 3 minuty później doprowadzając do wyrównania.

Również mecz Grunwaldu trzymał kibiców w napięciu do końcowych sekund. W meczu z Białą 3 punkty gospodarze zaksięgowali w 91. minucie. Porządne strzelanie urządzili sobie piłkarze Zabajki i Staroniwy. Zaaplikowali rywalom równo po 8 goli.

RUDZIK RUDNA MAŁA - MROWLANKA MROWLA 1-1 (1-0)
BRAMKI: Dominiak (31) - Baran (64).

RUDNA M.: Cieśla - Kloc, Trzeciak (Micał), Półtorak, Grabarz - Marcin Marczydło, Maciej Marczydło (Mateusz Marczydło), Kozik, Kozieł (Kędzior) - Janik, Dominiak.

MROWLA: Lis - H. Różański (25. Nerc), Panek, Chmiel, Warzybok - Wach (70. Stachurski), Kubicz, Baran, Sieradzki - Krawiec, Kolbuch (80. Kamyk)

SĘDZIOWALI Jakub Krauz oraz Edward Miś i Łukasz Szal (Łańcut) ŻÓŁTE KARTKI: Półtorak, Dominiak, Kloc, Micał. WIDZÓW 100

POZOSTAŁE WYNIKI: Iskra Zgłobień - Dąb Dąbrowa 5-1 (3-0) J. Borek (3), Migut (15), Surowiec 2 (24, 62), Ruszała (70) - Irzyński (90); Staroniwa Rzeszów - Rudnianka Rudna Wielka 8-1 (4-0) Mikołajczak 2 (6, 83), Bukała 2 (15, 87), Rusinek 2 (37, 51), Lubas (8), Juda (55) - W. Kula (85); Grunwald Rzeszów - Biała 3-2 (1-1) Malinowski (10), Mazur (90), K. Początek (90+1) - Szyszka (31), W. Stokłosa (80); Junak Rzeszów - Plon Klęczany 7-2 (5-0) Kuśnierz 2 (15, 35), Golik 2 (5, 17), Pasternak (3), Jaśkiewicz (50), Leja (70) - Bulanda (75), Drozd (85); KP Zabajka - Trzcianka Trzciana 8-3 (5-2) Kłeczek 3 (21, 30, 55), Sapko 2 (4, 60), Lasota (2-karny), Lewicki (38), Noworól (78-karny) - Mateusz Łoboda 2 (15, 85), J. Grobelny (44-głową); Limblach II Zaczernie - Budy Głogowskie 3-3 (3-2) Bukała 2 (40, 43), Grzesik (45) - Bać (18), Bartnik (23), P. Kloc (88).

GRUPA II
Po kiepskim początku pną się w górę piłkarze Czarnych Czudec. Wygrywają w imponującym stylu - w środę wbili rywalom sześć, wczoraj - pięć goli.

Od dna odbił się Grom, którego nie omijają jednak wypadki losowe. W meczu z Huraganem kontuzji kolana doznał Grzegorz Jamróz. Prosto z boiska pojechał karetką do szpitala na badania.

Piłkarze Startu Lubenia pierwszą połowę zagrali w dziewięciu.

CZARNI CZUDEC - ALBATROS SZUFNAROWA 5-0 (2-0)
BRAMKI: Jodłowski 3 (44, 67, 88), Magnuszewski 2 (4 z karnego, 60 z karnego)

CZARNI: Bober (46. Noga) - Czarnota, Błażej (53. Brzyski), Gątarski, Zybura (69. Bekiesz) - Mliczek, Pietrzyk (60. Małek), Górecki, Magnuszewski - Stawarz, Jodłowski.

ALBATROS: Koziarz - Olech, Dziok, Piotr Petka (65. Sikora), Grabski (75. Ziarnik) - Furtek, Tomkiewicz (85. Ł. Włodyka), D. Włodyka, Gazda (65. Lenartowicz) - Góra, Paweł Petka.

SEDZIOWALI: Łukasz Strzępek oraz Kamil Krochmal i Sławomir Pasek (Rzeszów). ZOŁTE KARTKI: Małek, Zybura, Mliczek - Dziok, Piotr Petka, Góra. CZERWONA KARTKA: Dziok (59 min., druga żółta). WIDZOW 250.

POZOSTAŁE WYNIKI: Grom Mogielnica - Huragan Kozłówek 2-1 (2-0) Wiącek (7), S. Pizło (23) - Zurawski (85); Aramix Niebylec - Diament Pstrągowa 0-0; Sokół Grodzisko - Korona Dobrzechów 3-0 (1-0) samobójcza (10), Kozioł (65), Soja (70); Skarbek Gogołów - Płomień Zagorzyce 3-5 (1-3) dla gości: Sikora 2 (43, 67), Ochał (20), Róg (35), P. Miś (86); Orzeł Lubla - Start Lubenia 4-1 (3-0) dla gospodarzy: W. Ochałek 3 (15, 35, 87-karny), Borowski (23); pauzował Herman II Hermanowa.

GRUPA III
W meczu drużyn bez zwycięstwa lepsi okazali się piłkarze Lecki. Zawodnicy Zimovitu mogli chociażby doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystali karnego.

W Husowie na meczu zaważyła sytuacja z 9 minuty, kiedy to w polu karnym Mateusza Krupińskiego sfaulował Sławomir Domin - bramkarz gości. Mimo gry w osłabieniu Orzeł postawił trudne warunki, ale musiał uznać wyższość Pogórza.

BŁAŻOWIANKA II BŁAŻOWA - MARKOVIA MARKOWA 0-0

BŁAŻOWA: Jamrozik - Cag, Szczygieł (65. P. Woźniak), Przybyło, Trojanowski (46. Kołodziej), Chuchla, B. Kruczek (77. D. Woźniak), Sobczyk, Wielgos, Kozdraś, Majcher.

MARKOWA: K. Sobek - Rut, Szylar, Ł. Hawro (46. D. Szpytma), Bytnar, Bącal, Krzysztyniak, B. Hawro, Z. Sobek, Sitek, Sadleja (46. Ł. Szpytma).

SĘDZIOWAŁ Jarosław Ćwiekło (Mielec). WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Pogórze Bachórz - Galicja Chmielnik 2-2 (2-2) Sacharzec (23), Galej (43) - Sitarz (30), Fuglewicz (37); Pogórze Husów - Orzeł Harta 3-1 (2-1) Marek Podolec 2 (26, 90-rzut wolny), Kuźniar (9-karny), - W. Domin (20-rzut wolny); Szarotka Nowy Borek - Orzeł Wysoka Łańcucka 1-3 (0-1) Stybak (47) - Wróż 2 (44, 90), Cwynar (54); Szarotka Rogóżno - SZIK Wola Rafałowska 0-1 (0-0) Kasiak (65); Zimovit II Rzeszów - Wenecjanka Lecka 1-2 (0-1) Pera (90-karny) - Fara (30-rzut wolny), Ślęczka (55). Mecz Głuchowianka Głuchów - Iskra Jawornik Polski został przełożony na 16 września, godz. 17.00

GRUPA IV
Piłkarze z Huciska wreszcie się przełamali. Pierwsze trafienia w sezonie zdobył Jacek Gut. Doświadczenie Andrzeja Demitraszka pozwoliło na dłuższe posiadanie piłki przez gospodarzy.

Goście nie radzili sobie szczególnie z Adamem Gutem oraz Andrzejem Organiściakiem - szybkimi skrzydłowymi Jedności. Zwycięstwo gospodarzy zostało okupione kontuzją Jakuba Kotuli, grającego trenera. Jego występ w następnej kolejce stoi pod znakiem zapytania.

Trzecie zwycięstwo z rzędu i bilans bramkowy 9-1 w tych meczach to nie lada wyczyn piłkarzy ze Strażowa. W meczu ze Stobierną na wyróżnienie zasłużył Adrian Szałęga.

Piłkarze Wysokiej, mimo że prowadzili już 3-1 nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku.

JEDNOŚĆ HUCISKO - LAS ZALESIE 5-1 (3-1)
BRAMKI: J. Gut 2 (35, 45), Demitraszek (40), Chruściel (75), A. Gut (80) - P. Komaniecki (37).

HUCISKO: Wojtowicz - Chruściel, R. Rusin, Ozimek, Winiarski (70. M. Rusin), A. Gut, Kotula (78. Słuja), Drąg, Organiściak, J. Gut, Demitraszek (80. Owczarzak).

ZALESIE: Wawro - Walat, M. Jurek, Chorzępa, Szuberla, Wilczek, Witek, G. Jurek, T. Jurek, P. Komaniecki, W. Komaniecki.

SĘDZIOWAŁ Mateusz Tomoń (Raniżów). ŻÓŁTE KARTKI: Drąg -Szuberla, Walat. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Herkules Trzebuska - Rzemieślnik Strażów 1-3 (0-2) Krawiec (70) - Szałęga (30), W. Kopeć (65), Pietraszek (77); Jawor Krzemienica - Zorza Trzeboś 1-1 (0-0) Szczęch (53) - Rzeszutek (90); Korona II Rzeszów - Wola Dalsza 0-1 (0-1) Miś (11); ŁKS II Łąka - Orzeł Wysoka Głogowska (w Wysokiej G.) 4-3 (1-1) Paweł Lis (11), Piotr Lis (77), Klebacha (82), Siciński (86) - Tracz 2 (40, 50), Widomski (65); ŁKS Łukawiec - Stobierna/Krzywe 4-1 (2-1) Wiercioch 2 (40, 75), Pukała (45), Gaweł (50) - samobójcza (5); Sitowianka Budy Łańcuckie - Wisłok Czarna 1-1 (0-0) Stafiej (75) - Piekarz (47).

GRUPA V
Niesamowity przebieg miał mecz w Borowej. W 83. minucie gospodarze przegrywali z Wisłą 0-1. W 88. 1-2, ale w ostatniej akcji doprowadzili do wyrównania.

- Coś nieprawdopodobnego - kręcił głową rozczarowany prezes drużyny z Glin Małych Fryderyk Sapała.

Mecz w Podleszanach zakończył się w 75 minucie z powodu zdekompletowania drużyny gości. Trzech piłkarzy Błękitnych otrzymało czerwone kartki, a dwóch zostało kontuzjowanych.

WISŁOKA BOROWA - WISŁA GLINY MAŁE 2-2 (0-1)
BRAMKI: Stachura (83), Karkoszka (90) - Bujak (67), Kasprzak (88).

WISŁOKA: Ruszel - Rzeszut, Bujak, Szeliga, Borowiec - Karkoszka, Trzpis, Szymuś, Gaździak - Stachura, Klamut.

WISŁA: Chomycz - Wiatrowski, Latawiec, K. Swiątek, Ł. Ząbek - A. Ząbek, K. Trzpis, Ł. Swiątek, Peret (85. B. Swiątek) - Bujak, Kasprzak.

POZOSTAŁE WYNIKI: Dromader Chrząstów - Rzędzian Rzędzianowice 3-3 (1-2) Rudek (35), Kaczor (80), Gnat (90+1) - Sajek (31), Sudoł (43), Dudek (90); Podleszany - Błękitni Jaślany 8-0 (3-0) G. Zawierucha 2 (25, 45), G. Lasek (15), Siembab (50), Dul (52), Godek (60), Mierzwa (65), A. Zawierucha (70); Gryf Mielec - Barka Breń Osuchowski 1-0 (1-0) M. Dudek (15); Dębiaki - Plon Kawęczyn 2-1 (0-1) Chyjek (58), Światek (86) - Działo (28); Smoczanka Mielec - Błysk Górki 8-0 (2-0) Lesiński 2 (53, 71), W. Ćwięka (11), Tuć (30), Streb (60), Małaszewicz (70), Lubacz (75), P. Ćwięka (80); mecz Pitmark Jaślany - Grunwald Padew Narodowa został przerwany w 75 minucie z powodu awantury na boisku przy stanie 0-2 (0-1); pauzowała Tęcza Orłów. tsz/arko

GRUPA VI
W kolbuszowskich derbach gracze Sokoła podzieli się punktami z rezerwami Kolbuszowianki. W pierwszej połowie lepiej wyglądali goście, ale po zmianie stron gra się wyrównała i miejscowi zdołali wyrównać.

Punktów nie zgubili piłkarze Łączek Brzeskich ani Zarębek.

SOKÓŁ II KOLBUSZOWA DOLNA - KOLBUSZOWIANKA II 1-1 (0-1)
BRAMKI: Michałek (85-karny) - Selwa (5).

SOKÓŁ: Antos - Gul, P. Karkut, Makocki, Weryński (46. Malinowski) - Ł. Karkut, Cebula 45. Michałek), Szela (45. Kliś), Ł. Jadach - Skowroński (68. Żywiec).

KOLBUSZOWIANKA: Kozak - Więcek, Augustyn, Piotrowski, Koń - K. Gorzelany, Korzępa (46. Jamróz), Cetnarski, P. Pik - D. Pik, Selwa (60. Mazurek).

SEDZIOWALI Andrzej Czachor oraz Paweł Wrona i Łukasz Ziętek (Kolbuszowa). ŻÓŁTE KARTKI: Skowroński, Michałek - Augustyn, Cetnarski. WIDZÓW 50.

POZOSTAŁE WYNIKI: Iskra Łączki Brzeskie - Wisłoka Podole 3-2 (3-0) Krężel 2 (5, 43), Kruk (18) - K. Jemioło (54), K. Kopera (90); Trotyl Zarębki - Florian Ostrowy Tuszowskie 4-2 (1-0) Gancarczyk (14-karny), M. Mokrzycki (61), Róg (63), J. Mokrzycki (65) - Chmielewski (50), Kowalski (68); Orzeł Kosowy - Werynianka Werynia 0-1 (0-1) Bogacz (8-wolny); Potok Dobrynin - Vigor Trzęsówka 3-1 (1-0) dla Dobrynina: Juwa (19), Kozak 2 (53, 85); Strażak Rzemień - Tuszymka Tuszyma 0-2 (0-0) Kozdraś (61-karny), Osada (78); Zacisze Trześń - Błękitni Siedlanka 5-1 (4-1) Gruszka 2 (7, 12), R. Zieliński 2 (11, 90), Branas (43)- R. Kasza (24).
Zaległy mecz: Sokół II Kolbuszowa Dolna - Zacisze Trześń 4-3 (2-3).