Wyniki: piłka nożna, klasa O, A i B Stalowa Wola (29/30 maja)

Piotr Szpak, Grzegorz Lipiec, Witold Kaczmarczyk
Piłkarze Orła Rudnik (w zielonych koszulkach), mimo, że przegrali na boisku lidera w Nowej Dębie, zasłużyli na pochwałę za ambitną postawę. Fot. Marcin Radzimowski
Lider z Nowej Dęby sięgnął po kolejne zwycięstwo, ale nim nowodębscy piłkarze pokonali ostatniego w tabeli Orła Rudnik dostali ostrą reprymendę od swego trenera.

Tylko 15 minut trwało spotkanie Bukowej Jastkowice z Advitem Łętownia. Goście rozpoczęli mecz w siedmioosobowym składzie, po kwadransie przegrywali 0-5 i wtedy jeden z piłkarzy gości doznał kontuzji. Arbitrowi nie pozostało nic innego jak tylko zakończyć zawody.

STAL NOWA DĘBA - ORZEŁ RUDNIK 2-0 (0-0)
BRAMKI: Nowak 55, Żmuda 60.

Stal: Kunat - Dziemianko, Diektiarenko, Rachwał (75 Smalera), Dudek - Serafin, Szurgociński, Żmuda, Dudziak - Nowak, Pogoda (85 Bajda).

Orzeł: Kusy - Wojtowicz, Szopa, Ślusarczyk, Wołcz - Pikor, P. Dudzik, Pliszka, Jaśkowski - Wala (75 T. Dudzik), Niedbała.

Zdecydowanym faworytem meczu byli nowodębianie, ale to piłkarze z Rudnika mieli więcej z gry w pierwszej połowie. Co ciekawe, odważnie i bez kompleksów grający goście stworzyli sobie w pierwszych 45 minutach gry więcej sytuacji podbramkowych aniżeli faworyzowani gospodarze.

W przerwie meczu w szatni Stali było dość głośno, odbywała się, bowiem "męska" rozmowa trenera Mariusza Białka z zawodnikami. Poskutkowała ona, bowiem na drugie 45 minut miejscowi wyszli odpowiednio zmobilizowani.

POZOSTAŁE WYNIKI: Słowianin Grębów - Tłoki Gorzyce 0-4 (0-2) Świąder 25, 42, 63, Winiarski 65; Korona Majdan Królewski - KS Podwolina 3-2 (2-1); Kopeć 5, 19, 66 - Warchoł 36, Zwolak 87; LZS Ździary - Olimpia Pysznica 3-1 (2-0); R. Wojtas 9, Pachla 14, 56 - Jarosz 87; San Wrzawy - Strażak Przyszów 3-2 (1-1); Stilger 25, Machowski 70, Michał Fietko 75 - Paterek 20, Wolak 60; Bukowa Jastkowice - Advit Łętownia 5-0 - przerwany po 15 minutach gry. Ożóg 11, Uliasz 12, Młynarczyk 13, 14, 15; Sokół Kamień - KP Zarzecze 0-0, Iskra Sobów Tarnobrzeg - Mokrzyszów Tarnobrzeg - odwołany.

KLASA A: GRUPA 5

Piłkarze liderującego Sanu Kłyżów wygrali wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem z Rzeczycy Długiej i nadal uciekają rywalom.

Na drugie miejsce awansowała Sparta Jeżowe, która pokonała rywali z Jarocina.
W Woli Zarczyckiej padło siedem goli, tyle samo, co w pięciu pozostałych meczach tej grupy. Przemiana-

Azalia Wola Zarczycka - Jutrzenka Kopki 5:2 (1:2) Szczepański 22, Gąska 48, Nizioł 54, 74, Florek 85 - Maczuga 18, M. Szast 38. LZS Rzeczyca Długa - San Kłyżów 0:1 (0:1). Siek 10. Sparta Jeżowe - KS Jarocin 2:0 (2:0). Gielar 3, Chaber 44. Azalia Brzóza Królewska - Staromieszczanka Stare Miasto 1:1 (0:1). T. Zygmunt 70 - Drożdżal 22. Victoria Giedlarowa - Ceramika Harasiuki 1:1 (0:1). Świąder dla Victorii ŁKS Łowisko - Łęg Stany 0:0. Rotunda Krzeszów - Polonia Przędzel - przełożony, ze względu na zły stan boiska w Krzeszowie.

GRUPA 6
Piłkarze tarnobrzeskiej Koniczynki Ocice pojechali do Zaklikowa na godzinę 16, na tę samą porę zjawili się arbitrzy. Nie było jednak gospodarzy, którzy mieli komunikat z wyznaczoną godziną rozpoczęcia gry 17.

Goście spokojnie poczekali na rywali, a później pokonali ich 3-1 inkasując bardzo ważne trzy punkty.
Kolejny raz efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Wisanu Skopanie, którzy skorzystali w gościnności w Baranowie Sandomierskim, bowiem na boisku w Skopaniu stoi woda.

Pewne zwycięstwo odniósł lider z Dąbrowicy czyniąc kolejny krok w kierunku awansu do klasy okręgowej.

Wisan Skopanie - Unia Skowierzyn 4-1 (1-0) Stępień 39, Jarosz 68, Rup 75, 83 - Zając 49 Ceramika Hadykówka - Truck Kotowa Wola 2-2 (1-1) Hajduk 17, 50 - Kopeć 19, Czernecki 80 z karnego Kempus Kępie Zaleszańskie - Kolejarz Knapy 3-1 (2-0) Gardy 23, Latawiec 38, Mączka 65 - Duda 90+1 Łęg Kopcie - Strzelec Dąbrowica 0-3 (0-3) Polek 20, Ścipień 30, Rożnowski 45. Sanna Zaklików - Koniczynka Ocice Tarnobrzeg 1-3 (0-1) Kosior 48 - Perła 25, Malarz 76, Ryznar 85 Jeziorak Chwałowice - LZS Jadachy 0-3 (0-0) Sokół Sokolniki - Wielowieś Tarnobrzeg - odwołany.

KLASA B: GRUPA 5

W spotkaniach klasy B podokręgu Stalowa Wola, jak zwykle nie brakowało emocjonujących spotkań, dużej liczby bramek oraz zaskakujących wyników.

W meczu grupy 5 Płomień Chmielów został rozbity na własnym boisku przez KS Wolę Baranowską, aż 11-3.

Do niespodzianki doszło w Komorowie, gdzie miejscowi Błękitni zremisowali 2-2 z prowadzącym w tabeli Jagiełłem Pilchów. Gospodarze zagrali odważnie i zaskoczyli faworyzowanych futbolistów z Pilchowa. W grupie 7 rezerwy Sokoła Nisko po rozgromieniu Wólki Tanewskiej 7-1, awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Błękitni Komorów - Jagiełło Pilchów 2-2 (0-1), Wspólnota Tarnobrzeg - WKS Zabrnie 1-0 (1-0), Wisła Baranów Sandomierski - LZS Krzątka 1-1 (0-1), LZS Cygany - Transdźwig Stale 3-2 (1-1), Junior Zakrzów - LZS Tarnowska Wola 1-2 (1-1), Płomień Chmielów - KS Wola Baranowska 3-11 (0-4).

GRUPA 6
Radosan Radomyśl - Emaus Gorzyce 5-0 (2-0), Czarni Lipa - LZS Wola Rzeczycka 1-1 (1-0), LZS Majdan Zbydniowski - Termopol Żabno 1-3 (0-0), Huragan Zdziechowice - LZS Wydrza 4-2 (0-2), Płomień Trześń - Zbydniowianka Zbydniów- nie odbył się, KS Nowiny - LZS Furmany 0-3 - walkower.

GRUPA 7
WKS Kurzyna - LKS Brzyska Wola 0-1 (0-1), Grabniak Hucisko - Wiktoria Wolina 6-1 (2-1), Dolina-Tanew Wólka Tanewska - Sokół II Nisko 1-7 (0-5), Korona Bojanów - Armes Racławice 2-3 (1-1), Retman Ulanów - LZS Bieliniec 5-0 (2-0), Milenium Bieliny - LKS Glinianka- nie odbył się z powodu złego stanu boiska. Pauza- Czarni Sójkowa.

GRUPA 8
Po cztery bramki po niedzielnej kolejce dopisali na swoje konto super strzelcy- Bartłomiej Czechowicz i Łukasz Walawender. Swymi trafieniami poprowadzili swoje drużyny do efektownych zwycięstw nad Grodziskiem Dolnym i Dębnem.

Festiwal strzelecki obejrzeli również kibicie w Sarzynie, gdzie lider nie dał najmniejszych szans Piskorowicom. Super passa Wierzawic została w końcu przerwana przez nieobliczalną ekipę z Kuryłówki w derbach pomiędzy tymi drużynami.

ŁUKOWA - GRODZISZANKA II GRODZISKO DOLNE 6-1 (4-1)
BRAMKI: Czechowicz 4 (12, 27, 42, 54), M. Baj (32), Szuper (90) - Ł. Kogut (35).

ŁUKOWA: Niedbała - K. Baj (62. Madej), M. Półćwiartek, J. Półćwiartek - Zygmunt, Szpila, M. Baj, Federkiewicz - Czechowicz (73. Król), Zawół (88. Szuper).

GRODZISKO DOLNE: Czerwonka - Skiba, Nicpoń, Popis, Moszkowicz - Daraż, A. Telka, M. Telka, Sołek - Ł. Kogut, D. Kogut.
WIDZÓW: 250.

Pozostałe wyniki: KS Sarzyna - Prom Piskorowice 6-0 (4-0) Ryczkowski (4), Jodłowski (10), Cieleń (25), M. Mierzwa (44), Dubiel (50), A. Mierzwa (85); Kłyż Tarnogóra - Podlesianka Kamień-Podlesie 1-2 (0-1) Maczuga (50) dla gospodarzy; Orzeł Biedaczów - Jutrzenka Dębno 6-1 (3-1) Ł. Walawender 4 (13, 25, 73, 80), Katnik 2 (23, 75) - P. Kamiński (18); Złotsan Kuryłówka - San Wierzawice 4-2 (1-1) Mudryk (7), Ćwikła (48), Bucior (65), Skiba (85) - Czapla (20), Gorący (70).
Spotkanie Sokół Hucisko - Jodła Przychojec nie odbyło się - goście nie stawili się na murawie o wyznaczonej godzinie.
Spotkanie Francesco Jelna - Atlantic Chałupki Dębniańskie zostało przerwane w 15 minucie przy stanie 4-0 dla gospodarzy - zdekompletowana drużyna gości.