Wyniki: piłka nożna, klasy A i B Dębica (10 października)

Barbara Puchała
Na własnym boisku zawodnicy ze Straszęcina pokonali przyjezdnych z Brzostka. Jedyną bramkę, jaka padła w meczu, strzelił dla gospodarzy Giermata, który przejął piłkę po dośrodkowaniu i po tym jak kiwnął obrońcę, umieścił ją w siatce.

KLASA A DĘBICA

Przez pierwsze 15 minut spotkania w Nagoszynie prowadziły Gumniska, które jednak narzuciły sobie zbyt szybkie tępo. Po kwadransie gry do bramki zaczęli strzelać gospodarze, którzy ostatecznie z tej rywalizacji wyszli zwycięsko.

Jeden ze strzelców Nagoszyna - Maciej Sroka, swój celny strzał zadedykował nowonarodzonemu synowi. W tym meczu dobrze spisywali się nie tylko zawodnicy, ale także i arbitrzy. Sędzia główny, ani razu nie pokazał żółtego kartonika, doskonale jednak potrafił utrzymać porządek na boisku.

BOROWIEC STRASZĘCIN - BRZOSTOWIANKA BRZOSTEK 1-0 (1-0)
BRAMKI: Giermata (30).

BOROWIEC: Barnaś - Kluk, Banuch, Krzystyniak, Zasowski - Augustyn, Kutrzuba, Jeż, Panek - Ferenc, Giermata.

BRZOSTOWIANKA: Mroczek - S. Krajewski, Staniszewski, Wojdyła, Porębski - Stawarz, Czekaj, Winiarski, M. Krajewski - Juszkiewicz, D. Krajewski.

SĘDZIOWALI: Piotr Mazur (Dębica)
WIDZÓW: 200

POZOSTAŁE MECZE: LKS Nagoszyn - Ostra Gumniska 5-2 (3-2) M. Mazur 2 (15, 36), Adamczak (21, 63), Sroka (48) - Pociask (7), P. kozioł (10); LKS Żyraków - Orły Borowa 0-1 (0-1) (0-0) Kędzior (75) Progres Kawęczyn - Strażak Lubzina 2-2 (1-0); Viktoria Ocieka - Łęki Górne 2-1 ( 1-0) Proczek 2 (32, 69) - Kudłacz (74); Dragon Korzeniów - LKS Pustków 2-2 (2-0) dla gości: Lisowski (85), Szczudło (90); Sokół Krzywa - Monis Bielowy Strzegocice 2-4 (0-3) Skwirut (56), Stec (68) - Fis (15), Maduzia 2 (23, 85), Czarnik (44); LKS Łopuchowa - LKS Brzeźnica 1-1 (0-0) Betleja (75) - Jaskot (70) ; Straszęcin - Brzostek 1-0.

KLASA B: GRUPA I
Lider z Borkowej znowu odniósł zwycięstwo. Tym razem zawodnicy z Borku Wiekiego aż sześć razy trafili do bramki i bez najmniejszych problemów pokonali Nockową.

Konfliktowy i pełen emocji mecz w Ostrowie, gdzie podczas rywalizacji miejscowej drużyny z Koroną posypało się dużo kartek. Gospodarze nie zgadzali się także z decyzjami sędziego, m.in. wtedy, kiedy uznał przyjezdnym gola, który ich, jak i sędziego liniowego, zdaniem był spalony.

Lepszy od Małej okazał się Huragan, który jednak nie wykorzystał wszystkich sytuacji bramkowych.

BORKOVIA BOREK WIELKI - OLIMPIA NOCKOWA 6-1 (3-1)
BRAMKI: Wolak (15), Urban 2 (25, 37), Pichla (42), Wiktor(50), Stachnik (60) - Szeliga (40).

BORKOVIA: Kozak - Sado, Placek, Łagowski, Ciepiela - Wiktor, Jakubek, Pichla, Wolak - Urban, Stachnik.

OLIMPIA: Uberman - Borek, Worek, Pado, Świstak - Segda, P. Medrygał, Ł. Mędrygał, Szeliga - Toś, Dudka.

SĘDZIOWALI: Gabriel Czapla oraz Dawid Piątek i Paweł Wałęga (Dębica).
WIDZÓW 40

POZOSTAŁE WYNIKI: Baszta Zawada - Inter Gnojnica 1-1 (1-1) Kędzior (10) - Bieś (32); LKS Ostrów - KoronaGóra Ropczycka 2-2 (0-2) dla gospodarzy: Warchoł (47), Maciejko (84); Będziemyśl - Paszczyna 4-1 dla gospodarzy: M. wozowi cz, Żurad, Michalski 2; Huragan Przedbórz - LZS Mała 4-2 (2-1) Żuchowski (15), Kwarta (41), Pilarski (55), Ł. Żądło (76) - Paryś (37), Skóra (85); LKS Stasiówka - Olchovia Olchowa 2-1 (2-0) samobójcza (20), Pociask (40) - Ziobro (55-karny).

GRUPA II
Zacięte spotkanie w Zasowie, gdzie napięcia nie wytrzymali kibice, którzy w 78. minucie wtargnęli na boisko i zaczęli się bić. W związku z zaistniałą sytuacją sędzia przerwał spotkanie.

Piękny i zarazem zwycięski strzał z rzutu wolnego z 35 metrów zaliczył Pupek, zawodnik Starej Jastrząbki.
Punktami podzieliły się drużyny z Bobrowej i Podgrodzia.

Gospodarze nie wykorzystali kilku dogodnych okazji, co zemściło się na nich trzy minuty przed końcem spotkania, kiedy to do bramki trafił zawodnik Bodzosu.

ZASÓW MOKRE - LKS GŁOWCZOWA przerwany w 78. minucie przy stanie 1-2.
BRAMKI: Kuciemba (60) - Knych 2 (32, 42).

ZASÓW MOKRE: Bartkowicz - Ryczek, M. Malinowski, Pietrucha, G. Czeriwec - M. Czerwiec, Myszak, Pytel, Nosal (45. Kuciemba) - B. Malinowski (45. Kubisztal), Kos (70. Jacym).

GŁOWACZOWA: Pyskaty - Socha, Drobot, Czerwiec, Daniek - Para, Koziara, Skrzek, Kowalski - Kołodziej, Knych.

SĘDZIOWAŁ: Paweł Stawarz oraz Piotr Jemioło i Piotr Leszczyński (Ropczyce).
WIDZÓW 200

POZOSTAŁE WYNIKI: Dąbrówka Stara Jastrząbka - Jamnica Dulcza Wielka 1-0 (1-0) Pupek (35); LKS Bobrowa - Bodzos Podgrodzie 1-1 (1-0) Bednarek (15) - K. Nowak (87); Dąb Żdżary - LKS Wiewiórka 2-0 (0-0).

Mecz Golemki - Jodłowa przeniesiony na 11 listopada.
Pauzował: LKS Góra Motyczna