Wyścig o Puchar Uzdrowisk Karpackich

Tomasz Jefimow
176 kilometrów mieli do pokonania kolarze startujący w 10. Międzynarodowym Wyścigu o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Na starcie w Polańczyku stawiło się 16 ośmioosobowych ekip. Na metę w Iwoniczu-Zdroju dojechało 31 kolarzy.
Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich 10. Miedzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich

Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich

Zwyciężył reprezentant Niemiec Mathias Belka z zespołu Team Brandenburg. Na pokonanie trasy potrzebował 4 godzin 7 minut i 40 sekund. Zwycięzca finiszował na czele pięcioosobowej grupy. Wyprzedził Jacka Morajko (Mróz Action Uniqa), który po defekcie roweru musiał gonić czołówkę, oraz Ukraińca Oleksandra Sheydyk (ISD Donieck Sport).

Trasa wiodła z Polańczyka przez Lesko, Zagórz, Szczawne, Bukowsko, Rymanów, Daliową, Duklę do Iwonicza-Zdroju. Już na 50 kilometrze od peletonu oderwało się 12 zawodników.

Po lotnej premii w Rymanowie, na trasie do Dukli, od peletonu oderwało się następnych 19 kolarzy. Do Iwonicza (ok. 36 km przed metą) porozrywana grupka uciekinierów wjechała już ze sporą przewagą nad peletonem.

Na trasie wyścigu usytuowano trzy lotne finisze - w Bukowsku, Rymanowie i Równem. Pierwszy i drugi wygrał Dariusz Rudnicki (DHL Author), na trzeciej premii zwyciężył triumfator wyścigu Mathias Belka.

Tuż przed pętlami kończącymi wyścig w rywalizacji o zwycięstwo pozostało 31 zawodników. Organizatorzy zatrzymali peleton, gdyż jego strata do prowadzących była zbyt duża.

W klasyfikacji młodzieżowej zwyciężył kolarz Legii Felt Warszawa Tomek Repiński.

10. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich był równocześnie jedenastym i ostatnim wyścigiem cyklu kolarskiego Pro-Ligi Arkus & Romet.
Kolarze z czołówki Pro-Ligi nie włączyli się do walki o podium. W klasyfikacji generalnej cyklu zwyciężył Robert Radosz (w niedzielnym wyścigu został w peletonie który nie dojechał do mety) z grupy DHL Author.

Drugie miejsce zajął Mateusz Taciak (Mróz Action Uniqa) a trzeci był Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniosła drużyna CCC Polsat Polkowice.