Wysoka porażka Czuwaju w Szczecinie

Wacław Burzmiński
Czuwaj (niebieskie koszulki) przegrał w Szczecinie 22-43.
Czuwaj (niebieskie koszulki) przegrał w Szczecinie 22-43. Archiwum
Czuwajowcy zapowiadali walkę w Szczecinie, ale słowa dotrzymali tylko do 8. minuty, kiedy Pogoń prowadziła zaledwie 5-4 i nie była pewna na co stać przemyską "siódemkę".

Jednak z upływem czasu gospodarze czuli się coraz pewniej. Na każdą bramkę, zdobytą przez naszą ekipę, odpowiadali dwiema. I tak do przerwy zrobiło się 21-10 dla nich.

Kiedy się ma 11 bramek przewagi, to jest praktycznie po meczu. Grająca bez kontuzjowanych rozgrywających Jozefa Hantaka i Bogdana Oliferczuka przemyska drużyna ciągle ustępowała rywalowi i nie miała żadnych szans na nawiązanie walki.

Tym bardziej, że Pogoń, dysponując najszerszą kadrą w ekstraklasie, wpuszczała na boisko zmienników. W Czuwaju, który już bardzo dawno nie przegrał w takich rozmiarach, nie zawiódł jedynie Czech Radek Sliwka.

Pogoń Szczecin - AZS Czuwaj Przemyśl 43-22 (21-10)

POGOŃ: Ligarzewski, Matkowski,, Andriejew - Bruna 2, Krupa 4, Kokoszka 2, Konitz 1, Zaremba 9, Kliszczyk 1, Wardziński 4, Zydroń 8, Markovic' 2, Walczak 6, Kwiatkowski 1, Wolski 1, Jedziniak 2.
CZUWAJ: Sar, Szczepaniec, Jarosz - Dziatkiewicz, Kroczek 3, Kostka 1, Stołowski 3, Sliwka 6, Basiak 2, Misiewicz 1, Papaj, M. Kubisztal 4, D. Kubisztal 2.
SĘDZIOWALI: Piotr Wojdyr i Paweł Kaszubski (Gdańsk). Kary: 10 i 14 minut;. Widzów 500.