MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wysokiej klasy mobilny aparat USG dla pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej [ZDJĘCIA]

Urszula Sobol, Paweł Dubiel
Klinika Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie wzbogaciła się o nowy mobilny ultrasonograf przyłóżkowy, który usprawni leczenie małych pacjentów.

Doposażenie w nowy, mobilny aparat do USG, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie to efekt VI edycji akcji „Podkarpackie Dzieciom”, która rozpoczęła się 24 lipca i trwała do końca 2023 roku.

Barbara Rogowska, dyrektor szpitala, podczas oficjalne przekazanie i zaprezentowania sprzętu, dziękowała za kolejną dobroczynną akcję, dzięki której udało się zebrać ponad 200 tys. zł na aparat do USG.

- Nowy ultrasonograf przyłóżkowy usprawni leczenie małych pacjentów, którzy przebywają w Klinice Onkohematologii Dziecięcej - mówiła.

- Z aparatu USG będą mogły korzystać także dzieci z innych oddziałów, w tym pracowni USG, co nie tylko pozwoli na efektywne wykorzystanie sprzętu, ale także pomoże w pracy lekarzy radiologów w trakcie prowadzonej diagnostyki - podkreśla Jolanta Czernicka Siwecka, stojąca na czele Fundacji Iskierka, która wspólnie z marszałkiem województwa podkarpackiego zorganizowała charytatywną akcje.

Przypomnijmy, aby zdobyć kwotę 200 tys. zł podjęto szereg działań. Darczyńcy mogli przekazać wpłaty poprzez dedykowaną akcji stronę oraz wziąć udział w sportowym wyzwaniu, jakim była ”Sztafeta z Iskierką”. Challenge zebrał kilkudziesięciu uczestników, w tym podopiecznych Iskierki, którzy łącznie pokonali blisko 200 km. Wśród nich była także ekipa urzędu marszałkowskiego, na czele której stanął sam marszałek Władysław Ortyl.

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pracowali na zakup tego sprzętu, przede wszystkim naszym darczyńcom i organizatorom akcji Podkarpackie Dzieciom. To było wspaniałe wydarzenie, świetny koncert i znakomita licytacja cennych przedmiotów. Mieszkańcy naszego regionu otworzyli swoje serca. Nie musieliśmy do tego szczególnie namawiać, bo dzieci to nasza przyszłość i musimy inwestować w najmłodszych: w edukację, w rozwój, ale również w zdrowie naszych dzieci. Sam
jestem dziadkiem sześciorga wnucząt i mam świadomość jak to jest istotne – podkreślał marszałek Władysław Ortyl.

W rzeszowskiej Klinice Onkohematologii Dziecięcej każdego roku diagnozuje się około 50 nowych przypadków chorób nowotworowych u dzieci. Ponadto, w klinice zajmuje się się również dziećmi cierpiącymi na ciężkie choroby hematologiczne.

Kierownik kliniki, dr hab. n. med. prof. UR Radosław Chaber, podkreśla znaczenie posiadania mobilnego i wysokiej klasy sprzętu w celu skutecznego leczenia tych chorób.

- Diagnostyka obrazowa to dziś jedna z podstawowych metod diagnostycznych w rozpoznawaniu chorób nowotworowych i hematologicznych u dzieci. Część pacjentów naszej kliniki jest w ciężkim stanie z powodu choroby lub powikłań leczenia. W takiej sytuacji nie mogą być oni transportowani do pracowni USG, która ma na wyposażeniu dobrej jakości aparaty - mówi dr hab. n. med. prof. UR Radosław Chaber. - W tych przypadkach wykonanie badania USG przy łóżku chorego jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

Kierownik Klinicznego Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej dr n.med. Wiesław Guz zaznacza też, że aparat posiadający na wyposażeniu 5 głowic umożliwia wykonywanie badań we wszystkich obszarach ciała człowieka.

- W tym badań przezciemiączkowych oraz w zakresie kardiologii, co czyni go bardzo wszechstronnym - mówi dr n.med. Wiesław Guz. - Jeśli dodamy, iż testowana jakość obrazowania stoi na bardzo wysokim poziomie możemy być dumni, iż aparat ten będzie służył naszym najmłodszym pacjentom z Kliniki Onkohematologii Dziecięcej, pozwalając na szybką, bezpieczną i dokładną diagnostykę ich problemów zdrowotnych, które są przedmiotem naszej szczególnej troski.

VI edycja „Podkarpackie Dzieciom” to także mocny finał, czyli pierwszy w historii akcji koncert charytatywny połączony z licytacjami. Udział w nim wzięli mieszkańcy regionu, przedsiębiorcy, darczyńcy indywidualni, służby mundurowe, personel medyczny oraz podopieczni Fundacji Iskierka.

Finalnie, dzięki wszystkim tym działaniom, zebrano 218 487 zł, co jest drugim najlepszym wynikiem finansowym w historii akcji.

Wysokiej klasy mobilny aparat USG dla pacjentów Kliniki Onko...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24