TD
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik ANDREAS SOLARO/AFP/East News
Już po 10. minutach meczu z Red Bullem Salzburg w Lidze Europy Napoli prowadziło 1:0. Bramkę dla włoskiej drużyny zdobył Arkadiusz Milik.

To już 16. trafienie w 32. meczu Arkadiusza Milika dla Napoli w tym sezonie. A przy tym pierwsze w europejskich pucharach. Do tej pory polski napastnik strzelił 14 goli w Serie A i jednego w Pucharze Włoch. W czterech meczach Ligi Mistrzów i dwóch Ligi Europy nie udało mu się pokonać bramkarza rywali. Do czasu. W 10. minucie spotkania z Red Bullem Salzburg 25-latek dostał kapitalne prostopadłe podanie od Driesa Mertensa, wyprzedził obrońców, minął bramkarza i pewnie wpakował piłkę do siatki.

Gol Milika:

Reakcja kibiców na bramkę Milika:

Osiem minut później Napoli podwyższyło prowadzenie. Fabian Ruiz wykorzystał podanie Jose Callejona. W drugiej połowie bramkę samobójczą na 3:0 zdobył Jerome Onguene. 21-letni obrońca ustalił tym samym wynik spotkania. Milik zszedł z boiska w 81. minucie, Piotr Zieliński w 66.

Jerzy Brzęczek o kłopotach przed eliminacjami Euro 2020: Mamy mało czasu do startu, będziemy bazować na jesiennej pracy

Materiał oryginalny: Wystarczyło 10 minut - Arkadiusz Milik strzelił gola dla Napoli w meczu z Red Bullem Salzburg - Sportowy24