Zaginęła para nastolatków ze Stalowej Woli. Ślad prowadzi do...

  Zaginęła para nastolatków ze Stalowej Woli. Ślad prowadzi do Lublina [WIDEO]

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Kadr z monitoringu. Zaginiona para nastolatków robi zakupy w hipermarkecie w Lublinie.

  Kadr z monitoringu. Zaginiona para nastolatków robi zakupy w hipermarkecie w Lublinie. ©Archiwum policji

  12-letnia Wiktoria i 15-letni Wojtek poznali się na facebooku. Wczoraj dzieci były widziane w hipermarkecie w Lublinie. Policja podejrzewa, że celowo się ukrywają. Jest nagranie z monitoringu.
  Kadr z monitoringu. Zaginiona para nastolatków robi zakupy w hipermarkecie w Lublinie.

  Kadr z monitoringu. Zaginiona para nastolatków robi zakupy w hipermarkecie w Lublinie. ©Archiwum policji

  Zaginiona para nastolatków ze Stalowej Woli. Archiwum policji
  Zaginiona para nastolatków ze Stalowej Woli. (fot. Archiwum policji)12-letnia Wiktoria Ch. ze Stalowej Woli zaginęła w poniedziałek. Ze szkoły wyszła wcześniej, dając nauczycielce własnoręcznie napisane zwolnienie. Przy sobie miała koc i skarbonkę ze wszystkimi oszczędnościami.

  Ostatni raz, kiedy była widziana w rodzinnym mieście to okolice Miejskiego Domu Kultury. Tamtejsze kamery zarejestrowały moment, kiedy nastolatka z kimś się spotyka. To 15-letni Wojtek R., z którym Wiktoria kontaktowała się wcześniej na portalu Facebook. Ponieważ korzystać z niego mogą osoby, które ukończyły 13 lat, Wiktoria rejestrowała się tam podając fałszywe dane. Pseudonimów używał również Wojtek.


  Przygoda z dala od domu

  Początkowo rodzina Wiktorii podejrzewała, że para pojechała na koncert do Krakowa. Tak wynikało z ich rozmów na Facebooku. W dodatku niedaleko miejsca, w którym się spotkali jest dworzec PKS. Szybko okazało się, że zostawione na komputerach ślady to celowe zmylenie tropu. Wczoraj dzieci były widziane w jednym z hipermarketów w Lublinie. Kamery zarejestrowały, jak robią tam zakupy.

  - Wszystko wskazuje na to, że ta dwójka celowo się ukrywa i nie chce być odnaleziona - mówi podkom. Paweł Międlar z podkarpackiej policji. - To są młodzi miłośnicy survivalu, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę z dala od domu i w ekstremalnych warunkach. Tyle tylko, że teraz toczy się już gra o ich życie, bo w nocy temperatura spada, a jeśli zamierzają spędzić ją na łonie natury, to sytuacja jest dramatyczna - dodaje.

  Choć sygnały o zaginionych policja dostała m.in. z Łodzi i Ostrowa Wlkp., akcja poszukiwawcza przeniosła się głównie do Lublina i okolic. Dwójkę nastolatków próbują odnaleźć policjanci ze Stalowej Woli, Rzeszowa i Lublina. Komputer Wiktorii zabrano na ekspertyzy do Rzeszowa. Rodzina 12-latki wyznaczyła nagrodę dla osoby, która wskaże miejsce jej pobytu.


  Wiktoria Chciuk ma 156 cm wzrostu, niebieskie oczy i blond włosy do ramion, jest szczupła. Ostatni raz widziana była w brązowej kurtce zimowej z ortalionu i żółtym berecie. Pod kurtką miała flanelową bluzę w czerwono-czarną kratę z kołnierzykiem, bordowe, jeansowe spodnie i szaro-czarne kozaki.

  Wojciech Rak ma ok. 170 cm wzrostu i piwne oczy. Jest szczupłym brunetem z dłuższymi, sięgającymi ramion włosami. Ubrany był w czarą kurtkę z kapturem, czarne, jeansowe spodnie i czarne glany.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo