Zamek Tarnobrzeg wygrał w Stambule, ale nie awansował

Damian Szpak
Jia Jun błysnęła w Stambule klasą i zdobyła dla naszego zespołu decydujący o zwycięstwie punkt. Grzegorz Lipiec
Tenisistki Zamku-SPAR Tarnobrzeg pokonały w Stambule tamtejszy Fenerbahce Spor Kulubu 3:2, ale to rywalki zagrają w finale Ligi Mistrzyń.

- Wygrać z Fenerbahce w jego hali graniczyło z cudem, ale nasze dziewczyny tego cudu dokonały. Szkoda, że zabrakło kilku setów, ale my się cieszymy tym, że sprawiliśmy super sensację - wyrażał swój entuzjazm chwilę po niedzielnym rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzyń trener tarnobrzeskiej drużyny Zbigniew Nęcek.

Obie drużyny przegrały półfinałowe spotkania w swoich halach. Pierwszy mecz setami zwyciężyło 12:8 Fenerbahce, w drugim meczu sety 10:9 też były dla zespołu z Turcji. Któż by się jednak spodziewał, że nasz zespół pokona tak potężnego rywala i to w wyjazdowym spotkaniu.

W pierwszej grze Białorusinka Wiktoria Pawłowicz pewnie pokonała Chinkę Jia Jun, która w naszej drużynie zmieniła Ukrainkę Margaritę Piesotską. Jednak w drugim pojedynku dnia Han Ying nie dała szans Hu Melek i było 1:1. W trzeciej grze zmierzyły się Tajka Cheng I Cheng oraz Czeszka Renata Strbikova. Azjatka bardzo chciała zrehabilitować się za porażkę z Czeszką poniesioną w Tarnobrzegu i ostatecznie jej się to udało. Cheng rozpoczęła piorunująco wygrywając partię otwarcie do dwóch. Później Strbikova starała się jak mogła, ale w decydujących momentach setów Tajka była lepsza.
Kiedy po dwóch setach pojedynku Białorusinki Pawłowicz z naszą Ying zawodniczka Tureckiego zespołu wygrywała 2:0 wydawało się, że mecz szybko się skończy. Tymczasem naturalizowana Niemka błysnęła wielką klasą wygrywając trzy sety z rzędu i pokonując Pawłowicz przed jej kibicami!

Pojawiła się szansa na wygranie meczu. Jia Jun musiała jednak pokonać Hu Melek. I pierwsze dwa sety Jing wygrała, ale nieco sparaliżowana olbrzymią szansą kolejne dwie partie oddała rywalce. O wszystkim decydował, więc piąty set. Jia Jun zagrała w nim popisowo i pokonując rywalkę zapewniła naszej drużynie zwycięstwo oraz odwdzięczyła się trenerowi Nęckowi za obdarzenie jej zaufaniem.

W drugim półfinale Linz AG Froschberg przegrał z TTC Berlin Eastside 2:3. Pierwszy mecz Niemki wygrały 3:1 i to one zagrają z Fenerbahce w finale.

FENERBAHCE SPOR KULUBU STAMBUŁ - ZAMEK-SPAR TARNOBRZEG 2:3

Wyniki gier: Victoria Pawłowicz - Jia Jun 3:0 (11:5, 11:5, 11:7), Hu Melek - Han Ying 0:3 (7:11, 9:11, 7:11), Cheng I Cheng - Renata Strbikova 3:0 (11:2, 11:8, 12:10), Wiktoria Pawłowicz - Han Ying 2:3 (11:5, 11:6, 6:11, 9:11, 8:11), Hu Melek - Jia Jun 2:3 (9:11, 10:12, 14:12, 11:2, 6:11).

Pierwszy mecz 3:2 dla Fenerbahce, które awansowało do finału wygrywając dwumecz stosunkiem setów 22:17.