Zawodniczka Azalii Brzóza Królewska wygrała wyścig szosowy. Była najlepsza na dwóch etapach

Malwina Mul szykuje się do górskich MP
Malwina Mul szykuje się do górskich MP archiwum prywatne
Malwina Mul (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) wygrała w Dzierżoniowie, w kategorii juniorek, Sowiogórski Tour 2022, trzyetapowy wyścig. Zawodniczka z Brzózy Królewskiej okazała się najlepsza na dwóch etapach.

Na trasach niedaleko Wałbrzycha Malwina meldowała się pierwsza na mecie na pierwszym i drugim etapie.

- Ostatecznie Malwina wygrała cały wyścig z przewagą 36 sekund nad drugą w klasyfikacji Barbarą Cwińską z klubu Mayday Team Lublin - informuje Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

W gronie juniorów na 23. pozycji rywalizację skończył Karol Stańko, kolega klubowy Malwiny. Wśród młodzików Jan Kupras na pierwszym etapie uczestniczył w kraksie. Potem zawzięcie odrabiał dystans i w końcowej klasyfikacji zajął 9. pozycję.

Kolarze z Brzózy Królewskie szlifują teraz formę przez na Górskie Mistrzostwa Polski, które za półtora tygodnia odbędą się w Walimiu k. Wałbrzycha.

- Weźmie w nich udział pięć osób z naszego klubu - dodał Zygmunt.