Zdecydowała pierwsza połowa. Głogovia Głogów Małopolski wygrywa z JKS-em Jarosław [ZDJĘCIA]

Tomasz Strzębała
Głogovia wypracowała wynik w pierwszej połowie i mimo zrywu JKS-u w końcówce spotkania, zdołała wygrać w Jarosławiu.

Goście zaczęli znakomicie, błyskawicznie zdominowali ospały JKS i już w 6 minucie cieszyli się z gola. Po wrzutce z autu Konrada Domonia, piłkę głową przy bliższym słupku do siatki wpakował Tomasz Płonka.

W 11 minucie przyjezdni mogli podwyższyć wynik, ale dalekie podanie Arkadiusza Staszaczka nie wykorzystał Kamil Pilecki, mimo, że zdołał minąć już jarosławskiego bramkarza. Miejscowi próbowali coś zmienić jednak byli bardzo niedokładni. Przed linią pola karnego kilka razy zamieszał Krzysztof Pietluch, z daleka strzelał Sebastian Sobolewski, ale nic z tego nie wynikało.

Tymczasem Glogovia w 29 minucie zdobyła drugą bramkę. Celnym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Filip Czop. Futbolówka przeleciała nad głowami defensorów JKS-u i wpadła między słupki. W doliczonym czasie pierwszej połowy ekipa z Głogowa Małopolskiego dobiła nieporadnych jarosławian. Po krótkim wybiciu przez obrońców Kamil Woźniak celnie uderzył po ziemi.

W przerwie trener jarosławian przemeblował skład jednak efektów długo nie było. Dopiero w samej końcówce coś drgnęło. W 82 minucie w polu karnym Dymytro Rudakov faulował Aleksa Kopcio, a jedenastkę wykorzystał Rafał Dusiło następnie, tuż przed ostatnim gwizdkiem z bliska trafienie zaliczył Jan Mac.

JKS Jarosław - Głogovia Głogów Małopolski 2:3 (0:3)

BRAMKI: 0:1 T. Płonka 6, 0:2 Czop 29, 0:3 Woźniak 45+1, 1:3 Dusiło 82, karny, 2:3 Mac (90+5).

JKS: Guridov - Bartnik ż, Szakiel (46. Mac), Płoszczyński, Magdziak (46. Kopcio) - Sobolewski, Chrupcała (46. Dubaj ż), Pilch (72. Sęk), Nemitinow (55. Dusiło ż) - Pindak (46. Brodowicz ż), Pietluch ż (82. Nowogrodzki). Trener: Grzegorz Baran.

Głogovia: Lipka - Cząba, Łeń (90+5 Osuch), Kmiotek (84. Manamela ż), Pilecki ż - Domoń, G. Płonka, Czop (90+3 Maćkowiak), Staszczak ż - Woźniak (76 Rudakow), T. Płonka (72. Podiaczew). Trener: Kamil Kawa.

Sędziował: Kijowski (Krosno). Widzów: 300.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?