Żeglarstwo. 17-latek z Rzeszowa wicemistrzem świata

Marek Bluj
Olek Arian drugim juniorem świata w żeglarskiej klasie Laser Radial.
Olek Arian drugim juniorem świata w żeglarskiej klasie Laser Radial. KARATSU-SPORTS
Aleksander Arian, 17-letni żeglarz z Rzeszowa wywalczył dziś w japońskim Karatsu tytuł wicemistrza świata juniorów w klasie Laser Radial. To życiowy sukces naszego młodego zawodnika z klubu Punkt Saling Team Rzeszów.

Olek miał ogromną szansę na wywalczenie złotego medalu, bowiem prowadził w mistrzostwach od pierwszego wyścigu. W poniedziałkowych dwóch ostatnich regatach finałowych nie poszło mu najlepiej. Zajął w nich odpowiednio 21. i 17. miejsce, co wykorzystał znajdujący się przed ostatnim dniem rywalizacji za plecami Ariana Keerati Bualong z Tajlandii.

Obaj zakończyli mistrzostwa z identycznym dorobkiem 43. punktów. O tym, że na najwyższym stopniu nie stanął nasz żeglarz zadecydowały lepsze wyniki Tajlandczyka w czterech ostatnich wyścigach finałowych. Brązowy medal, po udanym finiszu wywalczył inny z naszych reprezentantów - Filip Kobielski (56 pkt.).

Mistrzem świata wśród seniorów został Marcin Rudawski. To jak do tej pory największe sukcesy polskich żeglarzy w mistrzostwach świata w klasie Laser.
Arian w Japonii udowodnił, że ma ogromny talent i że robi stałe postępy.