Żeglarze z Podkarpacia znów na podium! Świetna forma zawodniczek z tarnobrzeskiej Kotwicy.

RTM
Lilly May Niezabitowska 1., Aleksandra Bobula 2., Aleksandra Mac tuż za podium w Otwartych Mistrzostwach Małopolski. RTM
W rozegranych w dniach 1-2 czerwca w Krakowie Otwartych Mistrzostwach Małopolski w klasie laser 4,7, Podkarpacie reprezentowały zawodniczki z Jach Klubu Kotwica Tarnobrzeg: Lilly May Niezabitowska i Aleksandra Bobula z Tarnobrzega oraz Aleksandra Mac z Rzeszowa.

Wiatr nie rozpieszczał zawodników. Przez dwa dni regat udało się rozegrać tylko 3 wyścigi. Potrzebne były nie lada umiejętności, aby w tak słabych warunkach wiatrowych utrzymać się w czołówce stawki.

Na szczęście dobra passa naszych żeglarek trwa.

Pierwsze miejsce zajęła Lilly May Niezabitowska, nasza brązowa medalistka Mistrzostw Europy w kat. kobiet do lat 16. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Bobula, natomiast tuż za podium, na 4 miejscu, uplasowała się ich klubowa koleżanka Aleksandra Mac, która przegrała 3 miejsce zaledwie o 1 pkt. Trzecia była zawodniczka YKP Kraków Adelina Wietki.

Przed naszymi dziewczynami teraz bardzo ważne regaty w Pucku - eliminacje do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.