Zespół Marma Ciarko STS-u Sanok przegrał w swoim pierwszym sparingu ze słowackim zespołem HC Preszów

Tomasz Sowa
Hokeiści mają za sobą pierwszy mecz sparingowy, w którym ulegli słowackiemu rywalowi HC Preszów.

Pierwsze dwie tercje nie były złe w wykonaniu drużyny z Sanoka. To oni nawet jako pierwsi zdobyli dwa gole, ale tuż przed końcem pierwszej tercji słowacki zespół złapał kontakt. W kolejnej miejscowi wyrównali, a ostatnia odsłona już całkowicie należała do nich. Zespół z Podkarpacia dał sobie wtedy wbić aż pięć bramek.

HC Preszów – Marma Ciarko STS Sanok 8:5

Tercje: 1:2, 2:2, 5:1.

Bramki: 0:1 Dobosz 12-w przewadze (asysty: Florczak, Kivinen), 0:2 Viitanen 19-w osłabieniu, 1:2 Poliaček 20-w podwójnej przewadze (Sigariow, Jerofejevs), 2:2 Poliaček 21-w przewadze (Sigariow, Jerofejevs), 2:3 Bukowski 29 -w przewadze (Florczak, Kivinen), 3:3 Milý 30 (Jerofejevs), 3:4 Viitanen 38 (Tamminen), 4:4 Toma 43 (Chalupa), 5:4 Sigariow 46 (Kohút), 6:4 Chalupa 49 (Poliaček, Toma), 7:4 Milý 55 (Ščurko, Hrabčák), 7:5 Ceder 57 (Lindberg), 8:5 Toma 59.

STS: K. Tamminen (Świderski) - MacEachern, Lindberg; Viitanen, S. Tamminen, Filipek - Alho, Florczak; Luusuaniemi, Ceder, Bukowski - Monteleone, Najsarek; Sienkiewicz, Kivinen, Dobosz - Ginda, Miccoli, Dulęba oraz Rybnikar i Fus. Trener Elmo Aittola.