Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Złota Nutka” – Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Przecławiu

Michał Okrzeszowski
Dom Kultury w Przecławiu
W najbliższy weekend (10 – 12 sierpnia) w Przecławiu odbędzie się festiwal „Złota Nutka”. Na piątek i sobotę zaplanowano warsztaty dla młodzieżowych orkiestr dętych w domu kultury, a w niedzielę będzie koncert galowy.

Celem festiwalu jest podnoszenie poziomu wykonawczego młodzieżowych orkiestr dętych, przez wymianę doświadczeń, wspólną pracę i współzawodnictwo, integracja środowiska młodych muzyków, a także upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie i zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest edukacja muzyczna dzieci i młodzieży.

Gospodarzem festiwalu będzie Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław. Jej dyrygent - Piotr Rysiewicz będzie pełnił rolę kierownika artystycznego. W Przecławiu gościć będą GOKiS Biały Kościół z dyrygentem Krzysztofem Guńką oraz Orkiestra Dęta SCK Mielec z dyrygentem Maciejem Fijałkowskim. Zespoły będą pracować pod okiem kapelmistrzów oraz instruktorów, szlifując swoje umiejętności. Warsztaty poprowadzi także gość specjalny festiwalu - Jarosław Ignaszak - muzyk, dyrygent, dyrektor artystyczny Orkiestry Wieniawa oraz dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Zaplanowano także wykład wraz z prezentacją instrumentów oraz akcesoriów z firmy Jarmula Music z Tarnowa.

Dzień finałowy - 12 sierpnia, rozpocznie się o godzinie 11:30 mszą św. z udziałem orkiestr w kościele parafialnym w Przecławiu. Godzinę później będzie wspólny występ orkiestr na rynku, oraz przemarsz do domu kultury. O godzinie 17:30 zacznie się Koncert Galowy.

Tegoroczna „Złota Nutka” będzie pierwszym tego typu festiwalem w Przecławiu. Jego organizatorami są Dom Kultury w Przecławiu oraz Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław pod batutą Piotra Rysiewicza. Zespół istnieje od 2015 roku, bierze udział w różnych formach kształcenia i stale wzbogaca swój repertuar. Orkiestra uczestniczy w wydarzeniach lokalnych, podczas mszy św. oraz świąt państwowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24