Znicz Jarosław wraca do ekstraklasy! (video)

Tomasz Strzębała
Tuż po końcowej syrenie kibice Znicza wpadli na boisko i razem ze swoją drużyną cieszyli się z sukcesu. Szampan lał się strumieniami. Fot. Wojciech Zatwarnicki
Koszykarze Znicza Jarosław pokonali Stal Stalową Wolę i po roku przerwy wracają do ekstraklasy.

Jarosławianie dokonali rzeczy bezprecedensowej. W ostatnich latach nikomu nie udało się po roku wrócić do ekstraklasy. Pojedynek ze Stalą od początku toczył się pod dyktando Znicza, ale były momenty w których "stalówka" doganiała miejscowych.

Po dość pewnie wygranej pierwszej kwarcie gospodarze długo nie mogli wstrzelić się w kosz. Ekipie z nad Sanu wyraźnie trzęsły się ręce. W efekcie w 14. minucie Stal po akcji Rafała Partyki doprowadziła do remisu po 20.

Zrobiło się gorąco, ale podopieczni trenera Stanisława Gierczaka opanowali sytuację. Stanęli strefą i na przerwę zeszli z przewagą 8 "oczek". W trzeciej kwarcie Znicz cały czas utrzymywał dystans. Mimo słabszej gry w ataku, znakomicie radził sobie w obronie. Koszykarze z Jarosławia zaliczyli aż 50 zbiórek.

Wprawdzie goście zerwali się jeszcze na moment i po trafieniu Roberta Grzyba zmniejszyli straty do 6 punktów (41:35), ale na więcej nie było ich już stać. Tuż po końcowej syrenie kibice Znicza wpadli na boisko i razem ze swoją drużyną cieszyli się z sukcesu. Szampan lał się strumieniami.

Zobacz fragmenty meczu i radość kibiców i zawodników z awansu do ekstraklasy

SOKOŁÓW ZNICZ JAROSŁAW - STAL STALOWA WOLA 70:57 (20:14, 14:12, 14:9, 22:22)

ZNICZ: Ecka 13, Fortuna 4, Mikołajko 5, Miszczuk 6, Celej 21 (3x3) oraz Szczotka 6, Dryjański 5, Sikora 10 (1x3).

STAL: Jarecki 8 (2x3), Szczepaniak 16 (4x3), Nikiel 7, Prawica 11, Partyka 7 (1x3) oraz Grzyb 8, Szewczyk 0, Maj 0.

SĘDZIOWALI: M. Koralewski (Poznań) oraz T. Tomaszewski (Białystok) i K. Nowak (Kraśnik). WIDZÓW: 2500.