Zryw Dzikowiec postraszył Siarkę Tarnobrzeg

Przemysław Markocki
Tomek Walat (przy piłce) strzelił kolejne ważne bramki dla Siarki.
Tomek Walat (przy piłce) strzelił kolejne ważne bramki dla Siarki. KRYSTYNA BARANOWSKA
Siarka mimo słabego początku zdołał wywieźć z Dzikowca komplet punkty. Kolejne ważne trafienia zanotował Tomasz Walat.

- Gorzej być nie mogło - podsumował początek spotkania w wykonaniu "Siarkowców" jeden z kibiców.

Najpierw bramkarz gości Mirosław Maj sfaulował w polu karnym Piotra Serafina, a sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a chwilę później okazało się, że golkiper gości musi opuścić boisko z powodu kontuzji. Jedenastkę pewnie egzekwował Fabian Zalewski i Zryw prowadził 1-0.

Po stracie bramki Siarka jednak szybko się otrząsnęła i zdołała przechylić szalę na swoją stronę. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Tomasz Walat, a w drugiej połowie do siatki trafił Mirosław Kabata i po raz kolejny Walat (z karnego).

"Walek" miał jeszcze okazje na trzecią bramkę - w doliczonym czasie gry sędzia podyktował kolejnego karnego dla Siarki, jednak wychowanek Stali Rzeszów trafił w słupek.

ZRYW DZIKOWIEC - SIARKA TARNOBRZEG 1-3 (1-1)

1-0 Zalewski (8-karny, po faulu Maja na Piotrze Serafinie), 1-1 Walat (28, asysta Stąporskiego), 1-2 Kabata (75, asysta Łuczakowskieg), 1-3 Walat (85-karny).

ZRYW: Kunat - Skupiński, Grabiec, Zalewski, Mokrzycki - Paweł Serafin (68. Grądzki), Milanowski, Maciąg (72. Reguła), Michałek (80. Marut) - Piotr Serafin, Tęcza.
SIARKA: Maj (7. Kozieł) - Pluta, Stępień (46. Krzemiński), Sałek, Łuczakowski - Kabata, Hynowski, Lipiec (65. Kotwa), Mrzygłód (76. Kwieciński) - Stąporski, Walat.
SĘDZIOWAŁ Marek Guzik oraz Marcin Samborski i Beata Wosiewicz (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Kunat - Maj. WIDZÓW 250.