Żurawianka minimalnie lepsza od Strumyka Malawa

Wacław Burzmiński
Strumyk (niebieskie koszulki) przegrały w Żurawicy 2-3.
Strumyk (niebieskie koszulki) przegrały w Żurawicy 2-3. JACEK NADWODNY
Dwa poprzednie mecze między tymi zespołami zakończyły się wygraną Strumyka 4-2 (na wyjeździe) i 4-3 (u siebie). Tym razem także padło sporo bramek, ale szczęście uśmiechnęło się do "Żurawki", która po remisie i porażce znów sięgnęła po trzy "oczka".

Goście pokazali się z dobrej strony. Ładnie rozgrywali piłkę, dwukrotnie prowadzili, a po przerwie mogli wyrównać, co byłoby sprawiedliwym wynikiem.

Autorami wszystkich goli byli młodzi zawodnicy. Mariusz Olcha, który nie pozwolił długo cieszyć się rywalowi wynikiem 1-0, ma zaledwie 18 lat. Marcin Siciarz ukończył 19, Grzegorz Kurosz jest o rok starszy, Łukasz Tyrawski to 22-latek, a Wojciech Pilawa ma rok więcej.

Bramka Pilawy była wręcz filmowa (w samo "okno"), ale niewiele jej ustępują pod względem urody trafienia Tyrawskiego i Siciarza.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - STRUMYK MALAWA 3-2 (2-2)

0-1 Kurosz (5, w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym), 1-1 M. Olcha (7, po indywidualnej akcji z połowy boiska), 1-2 Siciarz (39, podanie Machniaka), 2-2 Tyrawski (42, uderzenie z ok. 20 metrów piłki odbitej przez obrońców), 3-2 Pilawa (47, asysta Tyrawskiego)

ŻURAWIANKA: Cisek - Gręda (46. Biały), M. Bąk, Mach, Gorczyca - Tyrawski, Ł. Bąk, Pilawa, Gawłowski (46. Harłacz) - M. Olcha (87. Klepacki), Gierczak (79. Duński).
STRUMYK: Koryl - Skała, Wałek (54. D. Bieda), Rajzer, Kosztyła - Blim, Kurosz (76. Woźniak), Brudek, Siciarz - Dziwisz (13. Machniak), Kozicki.
SĘDZIOWALI Tomasz Mroczek oraz Jacek Węgrzyn i Jakub Stawarz (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Olcha - Brudek, D. Bieda; CZERWONA: Brudek (83, druga żółta). WIDZÓW 250.

Relacja z meczu wraz z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałek w Nowinach