Żurawianka Żurawica ograła Stolarnię Turbia

Wacław Burzmiński
Drużyna prowadzona przez grającego trenera Rajmunda Gorczycę powtórzyła wynik uzyskany w pierwszej rundzie w Turbii. U siebie też wygrała 5-0.

Ciekawostką meczu był występ obrońcy gości, Grzegorza Olki, na... bramce oraz gra rezerwowego bramkarza "Żurawki", Andrzeja Horodeckiego, w ... ataku.

Gospodarze, osłabieni brakiem braci Macieja i Łukasza Bąków oraz Pawła Duńskiego i Krystiana Grędy, nie mieli żadnych kłopotów z pokonaniem Stolarni, która zjawiła się w zaledwie 12 - osobowym składzie.

Całe szczęście, że miała chociaż jednego rezerwowego, bo po stracie drugiego gola kontuzji nogi doznał bramkarz Marcin Piwowar i 22-letni obrońca Olko, chcąc nie chcąc, musiał go zastąpić między słupkami.

Kibice "Żurawki" żartowali, aby wypożyczyć Turbii rezerwowego golkipera Andrzeja Horodeckiego. Owszem, ten pojawił się w końcówce na boisku, ale w ... pierwszej linii.

Początkowo "Żurawce" nie szło specjalnie. Strzelali Łukasz Tyrawski, Wojciech Pilawa i trzykrotnie Grzegorz Gierczak, lecz piłka mijała bramkę. Podobnymi uderzeniami odpowiedzieli Juliusz Cupak i Paweł Sojecki, który obok swego brata Piotra należał do najaktywniejszych w szeregach gości .

- My zawsze ładnie przegrywamy, ale wolałbym, żebyśmy brzydko wygrywali - narzekał jeden z kibiców Stolarni. Jakby przeczuwał, że tak się stanie. Już do przerwy miejscowi prowadzili 3-0, a w drugiej odsłonie dorzucili dwa gole.

Mogło być więcej, gdyby Gierczak w 63. minucie nie trafił w słupek, sześć minut potem nie główkował nad poprzeczką, a w 78. min Tyrawski nie zmarnował sytuacji "sam na sam". Goście zasłużyli na honorowego gola, lecz bracia Sojeccy "przedobrzyli" pod bramką w 49. minucie.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - STOLARNIA TURBIA 5-0 (3-0)
1-0 Gawłowski (25, asysta Tyrawskiego), 2-0 Tyrawski (29, podanie Gierczaka), 3-0 Tyrawski (37, po indywidualnej akcji), 4-0 Tyrawski (71, asysta Pilawy), 5-0 Gierczak (80, podanie Glenia).

ŻURAWIANKA: Cisek - Banaś, Klepacki, Mach, Gorczyca - Gawłowski, Harłacz (72. Gałuszka), Pilawa (75. Gleń), Biały - Tyrawski, Gierczak (84. Horodecki).

STOLARNIA: Piwowar (35. Mączka) - Zalewski, Cupak, Słowik, Olko - Partyka, Gruszczyk, Lichy, Tokarski - Paweł Sojecki, Piotr Sojecki.

SĘDZIOWALI Piotr Chudy oraz Krzysztof Bizoń i Jan Gawle (Dębica). ŻÓŁTA KARTKA: Olko. WIDZÓW 300.