Żurawianka Żurawica pokonała MKS Kańczuga

Wacław Burzmiński
Gospodarze jeszcze raz potwierdzili, że u siebie nie trwonią punktów i pewnie wygrali 4-1 z drużyną Kańczugi, z którą jesienią zremisowali 1-1.

Goście przegrali pierwszy mecz po czterech kolejnych spotkaniach bez porażki. Popularna "Żurawka" zaczęła z impetem i po niespełna 20 minutach prowadziła już 3-0, odbierając przyjezdnym ochotę do gry.

Po trzech nieudanych próbach zdobycia gola (rzut wolny Łukasza Bąka, strzał jego imiennika - Tyrawskiego i uderzenie z bliska Krzysztofa Białego), w 8 minucie wynik otworzył Grzegorz Gierczak, wykorzystując dośrodkowanie Wojciecha Pilawy.

Miejscowi nie zwalniali tempa i wkrótce cieszyli się z dwóch kolejnych bramek. Niewiele brakowało, aby w 22. min rywal padł na kolana. Jednak strzał Tyrawskiego, któremu z pomocą nie chciało jakoś przyjść szczęście, trafił w słupek.

Goście odpowiedzieli dopiero w 25. min, lecz piłka po "główce" Artura Grzebyka została zastopowana przez jednego z obrońców.

Powiodło się za to Krzysztofowi Półtorakowi, który osiągnął cel, chociaż próbowali mu przeszkodzić obrońcy i bramkarz. Tuż przed przerwą Pilawa zdobył czwartego gola, jednak sędzia - zupełnie słusznie - odgwizdał jego pozycję spaloną.

Tuż na początku drugiej odsłony wyżej wymieniony znów był bliski celu, ale wykazał za mało zdecydowania. Takiego problemu nie miał natomiast Krzysztof Gawłowski, wykorzystując w 55. minucie blisko 50 - metrowe dośrodkowanie młodszego Bąka.

W 72. i 88. min gola powinien był zdobyć pechowy Tyrawski, a w 84. futbolówkę po "główce" Ł. Bąka wyłapał Mateusz Rak. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, lecz wrzutki Marcina Pacuły w 76. min nie dosięgnął Robert Kiszka.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - MKS KAŃCZUGA 4-1 (3-1)
1-0 Gierczak (8 - głową, po rzucie rożnym Pilawy), 2-0 M. Bąk (17, w zamieszaniu podbramkowym), 3-0 Pilawa (18, podanie Gierczaka), 3-1 K. Półtorak (36, po indywidualnej akcji), 4-1 Gawłowski (55, po rzucie wolnym Ł. Bąka).

ŻURAWIANKA: Cisek - Banaś, M. Bąk, Klepacki, Gorczyca - Gawłowski, Ł. Bąk, Pilawa, Biały (83. Harłacz) - Tyrawski (89. Horodecki), Gierczak (74. Gleń).

KAŃCZUGA: Rak - Skawina, Lech, R. Kiszka, Borcz - K. Półtorak, Grzebyk, G. Podstolak , Dziedzic (46. Cichy) - Pacuła, B. Podstolak.

SĘDZIOWALI Tomasz Szewczyk oraz Tomasz Borkowski i Jan Gawle (Dębica). ŻÓŁTA KARTKA: Dziedzic. WIDZÓW 300.