Żużel. Szwecja, Dania, Czechy i Polska w wielkim finale Drużynowych Mistrzostw Europy. Dobra forma Jacoba Thorssella i Vaclava Milika

bum, SE
Rodzinne zdjęcie uczestników zawodów w Pardubicach
Rodzinne zdjęcie uczestników zawodów w Pardubicach Mat. Pras.
Reprezentacja Szwecji, której liderem był Jacob Thorssell, reprezentujący w Polsce barwy Texom Stali Rzeszów wygrała pewnie w Gdańsku Finał B Drużynowych Mistrzostw Europy i awansowała do Wielkiego Finału w Grudziądzu. Wystąpią w nim także prowadzeni przez Nickiego Pedersena Duńczycy oraz Czesi z Vaclavem Milikiem, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w Finale A, rozgrywanym w Pardubicach. Polacy będą bronić tytułu. W Lany Poniedziałek fajna jazda w Krośnie i Krakowie.

Czesi wywalczyli na swoim obiekcie w Pardubicach 33 punkty, co pozwoliło im wyprzedzić w korespondencyjnym pojedynku Łotyszy. Ci z kolei zdobyli w Gdańsku 31 "oczek", co starczyło im również do wywalczenia drugiej pozycji, ale trochę zabrakło, by pojechać w Wielkim Finale.
Faworyci nie zawiedli
Po pierwsze miejsce pewnie sięgnęli Szwedzi, dobrze wywiązując się z roli faworyta. Swoją siłę pokazywali od samego początku zawodów. Z bardzo dobrej strony pokazał Fredrik Lindgren. Wicemistrz świata w czterech startach zdobył 10 punktów. Po jednym biegu więcej mieli Jacob Thorssell i Kim Nilsson, który wywalczyli po 12 "oczek". Swoje dorzucili również Antonio Lindbaeck i Casper Henriksson.

Kibice w Gdańsku byli świadkami wielu ciekawych wyścigów. Bardzo solidnie zaprezentował się Andrzej Ļebiediew - zdobywca 11 punktów, który zanotował upadek.

Cieszę się, że sezon ruszył, choć brakuje jeszcze objeżdżenia. Głowa mi się raz zagotowała, ale myślę, że z każdym treningiem będzie lepiej. Stoczyliśmy ciekawą walkę, kibice mogli być zadowoleni. Miło, że pogoda dopisała i palce nam nie marzły w trakcie jazdv

- podsumował Ļebiediew
Trzecie miejsce przypadło Niemcom. To właśnie reprezentant tego kraju - Erik Riss był najlepszy w 20. wyścigu - Memoriale Zbigniewa Podleckiego.

Dominacja Danii

W Pardubicachzdecydowanie przeważali Duńczycy. Rzadko oglądali plecy rywali i z dorobkiem 49 punktów nie dali szans rywalom. Na drugiej pozycji uplasowali się Czesi, choć musieli się trochę napracować, by wywalczyć awans do Wielkiego Finału.

Taki mieliśmy cel przed zawodami i bardzo się cieszymy z jego realizacji. Na pewno w Grudziądzu będą ciekawe zawody. Już dziś wszystkich zapraszam na ten turniej

- powiedział Vaclav Milik, lider czeskiej reprezentacji.

Z niezłej strony pokazali się także Norwegowie, którzy długo dotrzymywali kroku gospodarzom. Słoweńcy, w zaledwie trzyosobowym składzie, nie mieli szans na skuteczną rywalizację.
W Wielkim Finale, których 6 kwietnia o 14 odbędzie się w Grudziądzu, zobaczymy więc reprezentacje Czech, Danii, Szwecji i Polski. Bilety można kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Lany Poniedziałek na torze w Krośnie

1 kwietnia Krośnie na torze przy Legionów odbędzie się towarzyski mecz Cellfast Wilki Krosno – PSŻ Poznań. Początek spotkania zaplanowano o godzinie 15. Wstępem na mecz będzie program zawodów dostępny w kasach stadionu w dniu meczowym od godziny 13:00. Bramy stadionu dla kibiców zostaną otwarte o 14:00 – na godzinę przed pierwszym biegiem.Obie drużyny mają wystąpić w najmocniejszych składach.

Ceny wstępu (programu meczowego):10 zł – dla posiadaczy karnetów za okazaniem karnetu przy zakupie; 20 zł – dla pozostałych kibiców; dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.

Podczas meczu na trybunach nie będzie obowiązywać numeracja miejsc z karnetów. Dotyczy ona meczów o punkty Metalkas 2. Ekstraligi.

Pełno rzeszowian w Nowej Hucie
1 kwietnia o godzinie 13 na torze w Nowej Hucie na stadionie przy ul. Odmogile 1b rozpocznie się turniej o puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Speedway wróci do tego miasta po blisko pięciu latach. Faworytem i największą gwiazdą zawodów będzie Nicki Pedersen. Na liście startowej znjadują się nazwiska jeszcze kilka zawodników Texom Stali Rzeszow.