Żużlowe MDMP. Włókniarz wygrał w Tarnowie, PGE Marma czwarta

Marek Bluj
Nz. Krystian Rempała z ojcem Jackiem.
Nz. Krystian Rempała z ojcem Jackiem. Krzysztof Kapica
Włókniarz Częstochowa wygrał w Tarnowie trzecią rundę młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski i umocnił się na prowadzeniu w drugiej grupie. PGE Marma Rzeszów uplasowała się na czwartym, a KSM Krosno na szóstym miejscu.

Najlepszym zawodnikiem w rzeszowskim zespole był Krystian Rempała, który w trzech wyścigach zdobył 8 punktów.

Ponieważ Wanda Kraków wystawiła tylko jednego zawodnika, a KSM Krosno dwóch (przedstawiając zwolnienia lekarskie za nieobecnych), zawody miały kadłubowa formę. W trzech wyścigach wystartowało tylko dwóch zawodników, a w kilku innych trzech.

W klasyfikacji po trzech turniejach prowadzi Włokniarz, przed Unią, ROW-em, PGE Marmą, KSM Krosno, KMŻ Lublin i Wandą. Czwarta runda 22 lipca w Rybniku.

Kolejność:

1. SCKM Włókniarz Częstochowa - 27 pkt.: Polis 6, Czaja 8, Malczewski 8, Łęgowik 5
2. Grupa Azoty Unia Tarnów 25: Koza 11, Dąbrowski 1, Borowicz 11, Matura 2
3. SŻKS ROW Rybnik - 22: Woryna 8, K. Wieczorek 9, Chmiel 5
4. PGE Marma Rzeszów - 18: K. Rempała 8 (2,3,3,-), Bassara 3 (0,1,-,2), Cyło 2 (0,-,1,1), Gaschka 5 (0,2,3)
5. KMŻ Lublin - 14: Madej 8, Nowiński 5, Długosz 1
6. KSM Krosno - 10: M. Wieczorek 7 (1,3,2,1), Portas 3 (0,2,1,0)
7. Speedway Wanda Instal Kraków - 6: Wolniewiński 6 (1,3,1,1).