Żużlowiec Texom Stali Rzeszów na końcu stawki turnieju Indywidualnych Mistrzostw Polski Challenge

bell, se
Marcin Nowak nie dał rady powalczyć o awans do finału IMP. Może dostanie dziką kartę na turniej w Rzeszowie?... Nowak Racing/facebook
Na torze w Grudziądzu rozegrany zostanie turniej Indywidualnych Mistrzostw Polski Challenge, który wyłonił ośmiu finalistów tegorocznego czempionatu. Marcin Nowak, zawodnik Texom Stali Rzeszów, zdobył tylko jeden punkt i zajął ostatnie 16. miejsce.

Na torze w Grudziądzu zwyciężył Piotr Pawlicki. Awans wywalczyła czołowa ósemka. W finale czekała na nich już szóstka: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Dominik Kubera, Janusz Kołodziej i Mateusz Świdnicki. Dodatkowo Główna Komisja Sportu Żużlowego ma prawo do przyznania jednej stałej dzikiej karty oraz jednej na każdy z turniejów finałowych.

Wyniki czwartkowego turnieju:

1. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) - 13 (2,3,3,2,3)
2. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów) - 12 (3,3,0,3,3)
3. Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań) - 10 (3,2,3,2,u)
4. Oskar Fajfer (ebut.pl Stal Gorzów) - 10 (1,3,3,1,2)
5. Wiktor Jasiński (ebut.pl Stal Gorzów) - 10 (2,3,2,2,1)
6. Wiktor Lampart (fot Nature Solutions Apator Toruń) - 9 (3,1,1,3,1)
7. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 9 (3,2,2,0,2)
8. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) - 9 (2,1,3,1,2)

9. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) - 8 +3 (1,0,2,3,2) - 1. miejsce w biegu dodatkowym
10. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin) - 8 +2 (2,2,1,2,1) - 2. miejsce w biegu dodatkowym
11. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 6 (1,0,2,0,3)
12. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) - 5 (0,2,0,3,0)